Jerzyk Krzyżyk i schafter we wspólnym singlu “PAREOS.”

Po zeszłorocznym debiucie w wytwórni Dyspensa Records Jerzyk Krzyżyk zapowiada nowe wydawnictwo. Dziś ukazał się singiel PAREOS. w którym gościnnie pojawiają się schafter i NAOMS. Wystartował również preorder albumu BAŁTYK.

Utwór “PAREOS.” to kwintesencja stylu Jerzyka. Kontynuuje swoje muzyczne poszukiwania w obrębie takich gatunków jak coldwave, post-punk, trap, czy elektronika. Zaproszeni do kawałka schafter i  NAOMS doskonale wpasowali się w ten nieoczywisty świat, dodając mu jeszcze więcej kolorytu. Piosence towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Szymona Golendzinowskiego, wyprodukowany przy wsparciu marki Converse.

Zobacz również: Dominic Fike – Sunburn – recenzja płyty

Wraz z premierą utworu PAREOS. wystartował również preorder nowego albumu Jerzyka Krzyżyka. Jak pisze dziennikarz Filip Kalinowski – rozpłynięty i głęboki, chwilami spokojny, a innymi razy burzliwy –BAŁTYK jest najlepszym, co Jerzyk Krzyżyk do tej pory nagrał. Odpowiadając samemu za produkcję całości, Jerzyk Krzyżyk nieustannie rap spaja z rockiem, instrumenty wtapia w elektronikę. Każdy z gościnnie zaproszonych do tego projektu wokalistów – m.in. schafter i Kwiatek Haze z HAŁASTRY – wchodzi do tej ciemnej, zimnej wody na jego własnych zasadach. W ten sposób powstaje zupełnie osobne RnB, bitowy shoegaze i być może najciekawszy krajowy cold wave od czasów Siekiery.

Źródło głównej grafiki: Dyspensa Records


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze