Pierwsze półrocze 2023 na oficjalnych listach ZPAV

Związek Producentów Audio Video przygotował podsumowanie pierwszego półrocza na oficjalnych listach sprzedażowych (OLiS) oraz oficjalnej liście ariplay (OLiA). Zestawienia podbijają: Kuban, Dawid Posiadło, sanah, club2020 oraz Miley Cyrus.

Listę OLiS – Albumy, łączącą sprzedaż fizyczną i cyfrową, otwiera długo wyczekiwany album Kubana, zatytułowany spokójMiejsce drugie należy do Dawida Podsiadły i jego ubiegłorocznego wydawnictwa Lata dwudzieste. Podium zamyka sanah z płytą sanah śpiewa Poezyje. Do pierwszej piątki dotarli także Avi z albumem Mały Książę oraz wydawnictwo pt. club2020, na którym zaprezentowały się największe gwiazdy wytwórni2020.

Fot. materiały prasowe

W zestawieniu streamingowym albumów OLiS – Albumy w Streamie mamy zamianę miejsc: Dawid Podsiadło otwiera listę, a Kuban zajmuje miejsce drugie. Do pierwszej trójki dołączył również album club2020. Dwa kolejne miejsca zajęła sanah: na miejscu 4. z albumem Uczta oraz na miejscu 5. sanah śpiewa Poezyje.

Fot. materiału prasowe
W ostatnim półroczu na płytach winylowych Polacy najchętniej kupowali przede wszystkim rockowe wydawnictwa. Na miejscu pierwszym zestawienia OLiS – Albumy Winyle uplasowała się pierwsza cześć wydawnictwa Kult XLI, przygotowanego z okazji 41-lecia istnienia zespołu. Miejsce drugie przypadło 15-stemu studyjnemu albumowi Depeche Mode – Memento Mori. Miejsce trzecie listy zajmuje Metallica z albumem 72 Seasons. Za nimi uplasowała się kolejna rockowa ikona zespół Riverside z płytą ID.Entity. Pierwszą piątkę dopełnia Dawid Podsiadło z debiutanckim albumem Comfort and Happiness.
Fot. materiały prasowe

SINGLE

W zestawieniach singlowych króluje Miley Cyrus. Jej singiel Flowers otwiera zarówno zestawienie najpopularniejszych utworów w streamie, jak i Oficjalną Listę Airplay (OLiA), prezentującą najczęściej odtwarzane utwory w polskich stacjach radiowych.
W serwisach streamingowych do miejsca drugiego dociera singiel Malibu Barbie projektu club2020. Miejsce trzecie należy do Dawida Podsiały i utworu mori. Na kolejnych pozycjach zestawienia OLiS – Single w Streamie znajdują się kolejne hip-hopowe produkcje: na miejscu 4. singiel Taxi, przygotowany przez Kizo, Bletka, BeMelo, Eddie Block i Adash, a na 5. na okrągło Kubana i Favsta.
Fot. materiały prasowe
W stacjach radiowych za Miley Cyrus uplasował się Michael Patrick Kelly z utworem Wonders, na którym gościnnie pojawia się nowojorski raper Rakim. Podium dopełnia utwór Creepin, w którym siły połączyła trójka amerykańskich artystów: Metro Boomin, The Weeknd oraz 21 Savage. Miejsce czwarte zestawienia OLiA należy do zespołu Måneskin oraz Toma Morello, którzy przygotowali utwór Gossip. Pierwszą piątkę Oficjalnej Listy Airplay zamyka Nicky Youre z singlem Eyes On You.
Fot. materiały prasowe

Źródło głównej grafiki: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze