BELFER 3 – premiera 8 września! Jest plakat i zwiastun

Belfer 3 OSTATNIA LEKCJA, kontynuacja jednego z lepiej ocenianych polskich seriali kryminalnych, powróci na ekrany już 8 września!

Belfer to opowieść o Pawle Zawadzkim (w tej roli powraca Maciej Stuhr), nauczycielu języka polskiego, który często wpada w tarapaty. Stojąc w centrum kryminalnych wydarzeń, staje się siłą napędową do rozwiązania każdego śledztwa. Tym razem bohater powraca do pracy w małomorskim liceum. W tym samym mieście mieszka jego ojciec (Jacek Koman). W najnowszym sezonie dojdzie do tajemniczego zaginięcia charyzmatycznego nastolatka, Kacpra, podczas szkolnego rejsu. Belfer będzie musiał odkryć prawdę wraz ze swoją dawną miłością, Ewą Krawiec (w tej roli Roma Gąsiorowska). Premiera 8 września na Canal+ i Canal+ Premium.

Zobacz również: Najlepsze polskie seriale

Belfer w trzecim sezonie jest facetem dojrzalszym, bo doświadczonym już życiem. Jest w zupełnie innym miejscu niż kilka lat wcześniej, kiedy był trochę takim jeźdźcem znikąd, enigmatycznym bohaterem, o którym tak naprawdę niewiele wiedzieliśmy. Tym razem Paweł Zawadzki wraca do domu rodzinnego, przez co musi skonfrontować się ze swoją przeszłością. Dzięki temu widz dowie się o nim znacznie więcej. Zresztą jak i on sam. I to będzie ważna lekcja.

– tak o produkcji wypowiada się odtwórca głównej roli, Maciej Stuhr.

Zobacz również: Nawiedzony dwór – recenzja filmu. Nikt jeszcze z nudów nie umarł (o dziwo)

belfer
Fot. Canal+

Z kolei reżyser, Łukasz Grzegorzek, następująco skomentował swoje podejście do powrotu tytułowego belfra:

Zależało mi, żeby pokazać BELFRA w nowej, świeżej odsłonie. Z jednej strony chciałem, żeby Paweł Zawadzki stał się głębszą postacią, z którą widzowie mogą się jeszcze bardziej utożsamić. Z drugiej strony w tej historii równie ważni są młodzi bohaterowie. Ważne było, żeby obraz tego pokolenia, tzw. „zetek”, był realistyczny. To pokolenie jest inne niż kilka lat temu, mówi innym językiem, ma inne potrzeby, inny sposób pokazywania siebie. Są różnorodni, kolorowi i otwarci. Dlatego mocno skupiliśmy się na castingu młodych aktorów, którzy w efekcie po prostu „rozsadzają” ekran swoją energią i charyzmą. Od BELFRA, jak czas pokazał, zaczęły się duże kariery młodych gwiazd. Czuję, że tym razem będzie tak samo.

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl

Źródło obrazka wyróżniającego: Canal+

Jakub Kwiatkowski

Grafik i ilustrator, który stara się z tego żyć. Jak to w życiu studenta, bywa różnie, więc z miłości do popkultury przekładam też swoje wrażenia na teksty.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze