Czego po latach żałuje Ridley Scott?

Ridley Scott wyznał w wywiadzie z Empire, czego żałuje w swojej karierze.

Gdy pojawiły się pogłoski o kontynuacji Łowcy androidów, Ridley Scott, czyli reżyser filmu z 1982 roku, był zaangażowany w rozwój tego projektu. Okazało się jednak, że na stołku reżyserskim zasiądzie Denis Villeneuve, znany dzisiaj głównie z ekranizacji Diuny. Scott nie był wtedy w stanie pracować nad dwoma filmami jednocześnie i ostatecznie wybrał produkcję Obcy: Przymierze. Obie produkcje mogą się zresztą poszczycić gwiazdorską obsadą. W filmie Blade Runner 2049 zagrali m.in Harrison Ford i Ryan Gosling. Z kolei w filmie Obcy: Przymierze – Michael Fassbender i Katherine Waterstone.

Zobacz również: Popokulturowy przegląd miesiąca – najciekawsze premiery filmów, gier i komiksów sierpnia

To właśnie tego wyboru żałuje po latach Ridley Scott. Koniec końców żaden z dwóch projektów nie okazał się wielkim sukcesem. Obcy: Przymierze było mniejszą klapą finansową, jednak Blade Runner 2049 zebrał znacznie lepsze opinie oraz dwa Oscary. Niebawem na platformie Prime Video ma zadebiutować serial Blade Runner 2099. Ridley Scott pracuje przy projekcie jako producent wykonawczy.

Źródło obrazka głównego: fot. Nadav Kander // Variety

Agata Kowalczewska

Wychowana na fantastyce, od niedawna zakochana również w reportażach. Choć książki stoją wysoko na liście jej hobby, są na niej również dobre filmy, seriale i puby z planszówkami.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze