Paweł Weiss zapowiada debiutancką płytę Pulp Tunes

Gitarzysta Paweł Weiss, który mimo młodego wieku może się popisać bogatym i dojrzałym warsztatem rock-jazz-metalowego grania. Najlepiej czuje się z rozkręconą kolumną za plecami. Uczeń światowego mistrza Antona Oparina, ma też za sobą dwa lata wydziału jazzu. Debiutował na ulicach Warszawy. 

Autorską płytą Pulp Tunes (tytuł nie przypadkiem nawiązuje do Pulp Fiction Quentina Tarantino) Paweł zadebiutuje jako solista. Na wszystkich instrumentach poza perkusją gra sam.

Album Pulp Tunes zawiera osiem zróżnicowanych opowieści dźwiękowych, wciągających niepowtarzalnym klimatem. Płyta będzie miała premierę we wrześniu, w streamingu są już dostępne promujące ją nagrania Red Apple i Trick Score (to drugie miało premierę radiową w Antyradiu).

Zobacz również: AlterFest 2023 – relacja z festiwalu

Paweł Weiss jest na scenie już od kilku lat, m.in. z zespołem Dispelled Reality (koncerty na żywo w Antyradiu, zorganizowany wraz z kolegami festiwal Prog Feast w warszawskim Voodoo Club, planowany wspólny koncert z supergrupą O.R.K. – z muzykami King Crimson i Porcupine Tree, itp.).

Źródło obrazka wyróżniającego: Cantara Music / materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Katarzyna Mrożek

Umysł ścisły z artystyczną duszą, to połączenie sprawia, że ciężko za nią nadążyć. Ekonomistka, której pasja do muzyki jest tak ogromna, że stała się sposobem na życie. Jej serce przyspiesza, gdy słucha rockowego i alternatywnego grania. Najlepszy sposób na odpoczynek? Trening tańca nowoczesnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze