Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów – premiera opóźniona!

Najnowszy film z uniwersum Władcy Pierścieni właśnie został oddalony w czasie. Kiedy możemy spodziewać się nowej premiery?

Z powodu ciągle trwającego strajku aktorów i scenarzystów w USA animowany film Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów musiał zostać przesunięty. Początkowo planowana premiera na 12 kwietnia 2024 roku zamieniła się teraz na 13 grudnia 2024 roku. Dla fanów sagi jest to okropna wiadomość, że na kolejny film muszą poczekać kolejne dodatkowe 8 miesięcy.

Zobacz również: Ahsoka – recenzja odcinków 1-2. Nadchodzą „Rebelianci”

Cały film jest w stylu anime, czyli japońskiej animacji. Jego ciąg wydarzeń rozgrywa się 183 lata przed historią opisaną w trylogii Władcy Pierścieni. Wojna Rohirrimów skupia się głównie na losach rodu Helma Hammerhanda – potężnego króla Rohanu i przybliży nam historię Helmowego Jaru, czyli twierdzy, którą mogliśmy ujrzeć w filmie Władca Pierścieni: Dwie wieże. 

Głosu głównej postaci użyczy Brian Cox, a obok niego w obsadzie głosowej znaleźli się jeszcze m.in. Gaia Wise, Miranda Otto, Lorraine Ashbourne, Yazdan Qafouri, Benjamin Wainwright, Laurence Ubong Williams, Shaun Dooley, Michael Wildman, Jude Akuwudike, Bilal Hasna oraz Janine Duvitski. Za reżyserię odpowiada japoński animator – Kenji Kamiyama. Scenariusz wspólnie przygotowali: Jeffrey Addiss i Will Matthews z tekstu źródłowego oczywiście od J.R.R. Tolkiena. Głównym producentem wykonawczym całej produkcji jest Philippa Boyens – nagradzana już wcześniej Oscarem za przygotowanie scenariusza do Władcy Pierścieni: Powrót króla.


Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe / Warner Bros


Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze