Święto ognia – pierwszy zwiastun filmu

Do sieci trafił pierwszy zwiastun najnowszego filmu w reżyserii Kingi Dębskiej. Produkcja już niedługo zadebiutuje na wielkich ekranach. 

Święto ognia to pełna emocji, humoru i wzruszeń komedia obyczajowa. Jak twierdzi sama reżyserka, produkcja ta stanowi jej najbardziej czuły i delikatny z dotychczasowych filmów. Święto ognia jest adaptacją bestsellerowej powieści Jakuba Małeckiego, za którą pisarz otrzymał nagrodę literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku. Na ekranie pojawią się m.in. Kinga Preis, Tomasz Sapryk, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman, Mariusz Bonaszewski, a także debiutująca studentka Akademii Teatralnej Paulina Pytlak oraz tancerka Baletu Narodowego Joanna Drabik. Producentem najnowszego filmu Kingi Dębskiej jest Opus Film.

Zobacz również: Kochanica króla – recenzja filmu. Królewski (?) powrót Johnny’ego Deppa [Cannes 2023]

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

– fabuła filmu

Premiera Święta Ognia odbędzie się już 6 października 2023 roku.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe // fot. Zuzanna Szamocka 


SHOUT AT THE DEVIL
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Katarzyna Florczak

Lubi pisać, czytać, czasem coś namaluje. Zdarza jej się oglądać serial do piątej nad ranem. Fanka starych kryminałów, spaghetti carbonara i zachodów słońca nad morzem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze