RoboCop: Rogue City z kolejnym opóźnieniem

Polska gra z kultowym RoboCopem w roli głównej zalicza kolejną obsuwę. Tym razem datę premiery ustalono na 2 listopada. Nie obyło się jednak bez małego zamieszania w związku z tą zmianą.

Początkowo RoboCop: Rogue City miał ukazać się w czerwcu tego roku, jednak premierę postanowiono przenieść na wrzesień. W międzyczasie twórcy zorganizowali beta testy, natomiast teraz dostaliśmy informację, że tytuł zadebiutuje 2 listopada. Nie obyło się bez zdziwień, ponieważ trailer pokazany na niedawnym Future Games Show nie miał ani pierwotnej, ani nowej daty premiery. Dopiero później wydawca, firma Nacon, wyjawił ją w komunikacie prasowym.

Zobacz również: The Texas Chain Saw Massacre – recenzja gry

Nie są to też jedyne informacje o RoboCop: Rogue City, których zabrakło lub brakuje. Na karcie Steam wciąż widnieje stara informacja o wrześniowym debiucie oraz o minimalnych wymaganiach potrzebnych do uruchomienia RoboCopa. Co też rozczarowujące, jedyną wersją językową produkcji według rzeczonej karty jest angielski. Z drugiej strony tylko w 3-4 % kopii polskich gier według raportu dostępnego w magazynie Polskigamedev.pl sprzedawanych jest na rodzimym rynku. Niemniej w większości (prawie 90 % przypadków) polska wersja językowa jest zawarta w grach produkowanych w naszym kraju.

RoboCop: Rogue City to kolejny projekt studia Teyon oparty na licencji filmowej. Wcześniej firma wypuściła gry z Rambo oraz Terminatorem w roli protagonistów. Tym razem będziemy mieli okazję chodzić po ulicach Detroid znanego z filmów o RoboCopie. Głównymi zajęciami będą wszelakie aktywności związane z pracą policjanta: rozwiązywanie konfliktów obywateli z prawem (w mniej lub bardziej brutalny sposób), przeszukiwanie miejsc zbrodni czy ściganie przestępców. Znajdzie się też miejsce na więcej akcji, choćby pokazana na gameplayach misja unieszkodliwienia lidera gangu narkotykowego. W grze będziemy mogli rozwijać swoje umiejętności, przykładowo dedukcji czy inżynierii, pomagając sobie tym samym w prowadzeniu śledztw.

Obrazek wyróżniający: profil  RoboCop: Rogue City na X’ie 


ŚLEDŹ NAS NA IG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze