Chłopi w selekcji kolejnego międzynarodowego festiwalu. Zaprezentowano plakat filmu

Chłopi, wyjątkowa animacja malarska i filmowe wydarzenie jesieni, wejdzie do kin 13 października. Światowa premiera filmu w reżyserii DK Welchmana i Hugh Welchmana (Twój Vincent) odbędzie się na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto już 8 września.

Niezwykła adaptacja noblowskiej powieści Władysława Reymonta znalazła się również w selekcji Festiwalu Filmowego w Londynie (4-15.10). Widzowie zobaczą film w sekcji Dare Strand, którą sami organizatorzy określają miejscem prowokacji, konfrontacji i przesuwania granic. Dziś prezentujemy plakat filmu. 

Chłopi
Chłopi – plakat. Fot. materiały prasowe

Autorami plakatu są DK Welchman i Michał Janicki.  

Natomiast od 8 września do 31 października czynna będzie wystawa plenerowa Chłopi w Archiwum zorganizowana przez Archiwum Państwowe w Warszawie we współpracy z Breakthru Films. Można ją oglądać bezpłatnie na murach warszawskiego Barbakanu. Materiały archiwalne zaprezentowane na planszach wystawowych pochodzą z zasobu Archiwum Państwowego w Warszawie. Breakthru Films udostępniło kadry z filmu Chłopi.

Źródło głównej grafiki: materiały prasowe


SHOUT AT THE DEVIL
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze