Saltburn – nowy filmu twórczyni Obiecującej. Młodej. Kobiety

Saltburn to bez wątpienia kolejny tytuł, który może zamieszać w rankingach najlepszych filmów tego roku. Zwłaszcza, że mamy tu do czynienia z kolejnym dziełem Emerald Fennell, czyli reżyserki i scenarzystki fenomenalnej Obiecującej. Młodej. Kobiety.

Twórczyni urzekła swoim poprzednim filmem zarówno widzów jak i krytyków. Najlepszym tego dowodem niech będą liczne nagrody, a wśród nich Oscar w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny. Saltburn czyli jej filmowy powrót po trzyletniej przerwy bez watpienia wywoła wypieki na niejednej twarzy. Przy okazji warto nadmienić, że autorka scenariusza i tym razem stanie za kamerą. Fabuła jednak do tej pory jest trzymana pod kluczem i próżno próbować się dowiedzieć czegoś więcej niż to co pokazuje nam zwiastun. Głównym motywem historii ma być obsesja.

Zobacz również: One Piece Live Action – recenzja serialu. Warto było czekać

W głównej roli zobaczymy po wszechmiar utalentowanego Barry’ego Keoghana, a towarzyszył mu będzie znany z Euforii Jacob Elordi oraz Rosamund Pike (Koło Czasu). Fennell produkuje film wspólnie z Joseyem McNamarą (LuckyChap Entertainment), Tomem Ackerleyem i Margot Robbie. Za dystrybucję kinową na całym świecie odpowiadać będzie Amazon Studios.

Saltburn będzie miało premierę w USA 24 listopada 2023 roku. Data pojawienia się filmu w Polsce niestety nie jest jeszcze znana.

INSTAGRAM
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Tymoteusz Łysiak

Entuzjasta popkultury, który najpewniej zamiast kolejnego "Obywatela Kane" wolałby w kinie więcej produkcji w stylu "Toksycznego mściciela". Fan dziwności, horroru, praktycznych efektów, kociarz, psiarz i miłośnik ludzi. W grach lubujący się w satysfakcjonującym gameplay'u. Życie teatrem absurdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze