Lies of P z nowym gameplayem

Ciut odmienna od pierwowzoru interpretacja przygód drewnianego chłopca otrzymała dwa nowe materiały z rozgrywki.

Premiera Lies of P jest tuż za rogiem, a o samej grze wiemy już dość sporo. Będzie to RPG akcji typu soulslike, w stylu Belle Epoque (fran. „piękna epoka”), z końca XIX i początku XX wieku. Klimatem gra dobitnie przypomina inną produkcję z tego samego gatunku Bloodborne’a z 2015 roku. Wcielamy się w tytułowego Pinokio, zbudzonego przez tajemniczy głos, który prowadzi nas przez upadłe miasto Krat. Wiemy, że nasz twórca, Geppetto, jest gdzieś w mieście, więc ruszamy na jego poszukiwania.

Zobacz również: Blasphemous 2 – recenzja gry. Odpuść nam grzechy

Do dyspozycji dostajemy szeroki wachlarz broni, którą zdobywamy w trakcie podróży. Każda ma swoje unikalne umiejętności nazwane „Fable arts”, ułatwiające eliminację przeciwników. Dodatkowo Lies of P posiada system rzemiosła, pozwalający na rozdzielanie i łączenie ze sobą elementów oręża, tworząc tym samym różnorakie kombinacje. W walce z licznymi potwornościami pomoże nam także mechaniczna ręka, którą możemy modyfikować według własnych preferencji.

Więcej o kolejnych lokacjach z gry dowiedzieliśmy się z dwóch nowych pokazów rozgrywki. W pierwszym  odwiedzamy Pasażu Lorenzini, będące niegdysiejszym centrum handlu w Krall. Teraz jest ruiną, obleganą przez liczne potwory. Drugim zaprezentowanym miejscem ulica Rosa Isabelle – byłe centrum kultury miasta, które jak można się domyślać, również upadło. Mieści się na niej piękny, ogromny teatr, w którym roi się od nieprzyjaznych marionetek, a przede wszystkim znajduje się w nim jeden z bossów– ogromny, parowy golem.

Lies of P zadebiutuje 19 września na konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X oraz komputerach osobistych.

źródło obrazka wyróżniającego: karta gry w sklepie Playstation


ŚLEDŹ NAS NA IG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze