Dune: Spice Wars 1.0 – ujawniono datę premiery

Dune: Spice Wars, strategia 4X stworzona przez Shiro Games i wydana przez Funcom, zadebiutuje poza wczesnym dostępem 14 września. Pełne wydanie przyniesie szóstą dużą aktualizację zawartości od czasu, gdy gra pojawiła się w Early Access, wprowadzając bogaty i politycznie wpływowy House Ecaz. Łącznie sześć frakcji walczy teraz o bezcenną przyprawę, a walka o władzę jest tak nieprzewidywalna, jak same piaski Arrakis.

Przez cały okres wczesnego dostępu Dune: Spice Wars stale się rozrastało i było udoskonalane dzięki jasnemu planowi zawartości i aktualizacjom opartym na opiniach graczy.

Nowo przybyły ród Ecaz szybko rozszerza swoje wpływy na nieprzyjaznym obszarze Arrakis, gdzie słońce i robaki piaskowe trawią wszystko na swojej drodze. Prestiż ich dzieł sztuki daje im wyjątkową władzę nad Landsraadem, pozwalając im stanąć oko w oko pod względem siły politycznej nawet z Atrydami.

Zobacz również: Gord – recenzja gry. Od zera do słowiańskiego osadnika

Dune: Spice Wars to strategiczna gra 4X rozgrywana w czasie rzeczywistym, z niezliczonymi ścieżkami do planetarnej dominacji i kontroli nad przyprawą. W trybie solo lub wieloosobowym gracze zdobywają przewagę dzięki dowolnej kombinacji intryg, działań wojennych, polityki i przemysłu.

Arcydzieło science-fiction Franka Herberta, Diuna, jest fundamentem narracyjnym, na którym opiera się Dune: Spice Wars i głęboko wpływa na projekt gry, która wykorzystuje znacznie więcej niż tylko klimat i setting powieści. Epicki rozmach, makiaweliczna intryga i brutalne zdrady są widoczne w każdym aspekcie rozgrywki, która pozostaje łatwo dostępna dzięki przejrzystym samouczkom i łatwemu do nauczenia się, ale trudnemu do opanowania zestawowi systemów i mechanik.

Dune: Spice Wars zadebiutuje poza wczesnym dostępem 14 września.

Zobacz również: Blasphemous 2 – recenzja gry. Odpuść nam grzechy

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze