INFAMIA – serial i soundtrack od Wojtka Urbańskiego

Dziś swoją premierę w serwisie Netflix ma serial Infamia, opowiadający historię Gity, nastolatki pochodzenia romskiego, która razem z rodziną wraca po latach do Polski. Po powrocie dziewczyna próbuje odnaleźć siebie i chce realizować swoją największą pasję, a więc nagrywać rap. Za tę część muzyki w serialu odpowiada Wojtek Urbański, a efekty można sprawdzać również na Spotify oraz Apple Music, gdzie pojawił się soundtrack z serialu.

Praca przy Infamii była dużym wyzwaniem. Moim zadaniem było stworzenie całej warstwy hip-hopowej, a więc również przygotowanie Zosi Jastrzębskiej (odtwórczyni głównej roli Gity) do rapowania. W tym celu powołałem cały zespół, w którego skład wchodziła Ryfa Ri – jako autorka tekstów i rapowa trenerka – oraz Antoni Kostrzewa i Łukasz Palkiewicz, którzy byli dla mnie ogromnym wsparciem podczas pracy.

– mówi producent i kompozytor Wojtek Urbański

Zobacz również: Lordofon – Passé – recenzja płyty

Muzyka z serialu Infamia dostępna jest już na serwisach streamingowych Spotify oraz Apple Music. Stanowi ją siedem utworów przygotowanych przez zespół Wojtka Urbańskiego oraz trzy utwory stworzone przez Łukasza Targosza – twórcę muzyki ilustracyjnej serialu.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały ptasowe

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze