W nich cała nadzieja – zwiastun i data premiery kinowej

Entuzjastycznie przyjęty przez krytyków film Piotra Biedronia W nich cała nadzieja, który wizjonersko kreśli przyszłość świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się sztucznej inteligencji, zadebiutuje w kinach 24 listopada. Wcześniej produkcja z Magdaleną Wieczorek i Jackiem Belerem w rolach głównych, zostanie pokazana w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat. W rolach głównych występują: Magdalena Wieczorek (Zadra, Kryptonim Polska) oraz Jacek Beler (Inni ludzie, Wesele).

Zobacz również: Najlepsze polskie seriale

W nich cała nadzieja jest pierwszym polskim filmem podejmującym tematykę zmian klimatycznych i związanych z tym następstw. W naszym kinie, tego typu zagadnienia poruszane są niezwykle rzadko. Dlatego zależało nam bardzo, aby w powstanie filmu zaangażowali się wybitni twórcy, którzy po przeczytaniu scenariusza od razu poczuli, że biorą udział w czymś ważnym, co możemy podarować widzom, dla których sprawy klimatu i Ziemi są aktualnie najważniejsze

– mówi producentka Beata Pisula

Nasz film jest nie tylko artystycznym i ważnym przekazem, ale też – symboliczną „czerwoną kartką”, jaką może dać nam Ziemia w przyszłości, jeśli nie zaczniemy o nią dbać. Problem globalnego ocieplenia, topniejące lądolody, pożary, ginące bezpowrotnie gatunki zwierząt czy bezmyślny konsumpcjonizm są już realnym zagrożeniem dla naszej planety. Jak mało zostało nam czasu i jak wielka jest odpowiedzialność nas mieszkańców Ziemi, wobec przyszłego pokolenia.

dodaje reżyser Piotr Biedroń

Zobacz również: Teściowie 2 – recenzja filmu

W nich cała nadzieja to pełnometrażowy debiut fabularny Piotra Biedronia, uznanego twórcy filmów krótkometrażowych i dokumentalnych (Piękna robota, PM 2.5), który jest także autorem scenariusza do filmu. W projekt zaangażowali się m.in.: Marek Zawierucha – scenograf (Boże Ciało, Wołyń), Tomasz Wójcik – autor zdjęć (Orlęta. Grodno ’39, Wygrać marzenia), Łukasz Pieprzyk – muzyka (Legiony, Dywizjon 303. Historia prawdziwa), Marceli Majer – montaż (Warsaw by Night, Kariera Nikosia Dyzmy) i Bart Putkiewicz – dźwięk (Miasto 44, Amok). Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Beata Pisula – K&K Film Selekt.  Za dystrybucję w Polsce odpowiada Galapagos Films.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze