Dawid Tyszkowski dołącza do Kayaxu

Do managementu wytwórni Kayax dołącza Dawid Tyszkowski – wyjątkowo zdolny i wrażliwy artysta młodego pokolenia. Jego nowy album ukaże się już jesienią nakładem FONOBO Label.

Dawid Tyszkowski to bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Przez wielu nazywany „objawieniem” sceny alternatywnej. Mimo młodego wieku, Dawid tworzy dojrzałe oraz pełne emocji teksty, które z łatwością przekształca w oryginalne, muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy.

W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę Nadal nie śpię, nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan. Materiał promowała solowa trasa koncertowa, która w większości się wyprzedała. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety – Co i tak nadejdzie ze Skubasem oraz Nie całuj z Julią Wieniawą, a każdy z klipów ma już ok. 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie. W 2023 roku wystąpił na Wodecki Twist Festiwal oraz u boku MIUOSHA i Zespołu Śląsk w projekcie Pieśni Współczesne.

Zobacz również: Wywiad z Natalią Nykiel. Przepełnia mnie wdzięczność

Obrazek wyróżniający: Fot. Zuzanna Mazurek // Kayax // materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze