Cold in Berlin wystąpi w Polsce

Cold in Berlin powstali w 2010 roku w Londynie. Ich debiutancki album Give Me Walls został okrzyknięty mianem Albumu Roku wg. magazynu Artrocker, a Mojo napisał że ich muzyka jest Niemożliwa do nie wciągnięcia w jej wir hałasu. Pisma Loud and Quiet oraz Q porównały wokalistkę zespołu, Mayę Whittleton do Patti Smith i Sioxsie Sioux.

Z czasem brzmienie Cold in Berlin stało się jeszcze cięższe i mroczniejsze. Dzięki temu zespół zadebiutował w wytwórni Candlelight (m.in. Insahn, Blut Aus Nord, 1349), związanej z koncernem Universal. Tam właśnie ukazały się kolejne albumy: And Yet w 2012 roku i “The Comfort of Loss and Dust w 2015 roku i dzięki nim zespół zyskał rozgłos na poziomie europejskim otrzymując pozytywne recenzje w uznanych serwisach i prasie. Koncertując po kontynencie i UK, zyskał także rozgłos zespołu znakomicie wypadającego na żywo. Ciekawostką jest że zespół wystąpił w Bibliotece Narodowej Wielkiej Brytanii w ramach wystawy Terror and Wonder.

Zobacz również: Gotham Knights: Pozłacane miasto – recenzja komiksu

Cold in berlin
Oficjalny plakat koncertów

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze