Ostatnia szansa na udział w WAMA Film Festival! Program na sobotę (7/10)

Jubileuszowa, dziesiąta edycja WAMA Film Festival dobiega końca. Jednak zanim poznamy laureatów, czeka nas jeszcze porcja dobrego kina.

Dziś w programie m.in. dwie projekcje Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych i pokaz specjalny filmów Magdaleny Juszczyk. Wieczorem spotykamy się w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego na ceremonii finałowej, podczas której z koncertem wystąpi Stan Breckenridge.

Zobacz również: Ahsoka – recenzja serialu. Hello There, Admiral Thrawn

wama film festival


OPADAJĄCE LIŚCIE, reż. Aki Kaurismäki, Finlandia, Niemcy 2023, godz. 11.00, sala nr 9, Multikino

On jest alkoholikiem, który wytacza się z knajpy tylko po to, by zaraz wpaść do rynsztoka – mówi Czerkawski. – Ona jest zmęczoną i pozbawioną nadziei na przyszłość pracownicą supermarketu. Gdy się w sobie zakochują, wydaje się oczywiste, że nie mają szans. Na szczęście dla Akiego Kaurismakiego nie ma rzeczy niemożliwych. Fiński mistrz nakręcił film wzruszający, ale nie ckliwy, podnoszący na duchu, choć wyzbyty naiwności. A momentami również bardzo, bardzo zabawny.


NIEWINNOŚĆ, reż. Guy Davidi, Izrael, Dania, Finlandia, Islandia 2022, godz. 12.45, sala nr 9, Multikino

Slogany nawołujące do militaryzacji społeczeństwa coraz częściej pobrzemiewają w ustach polityków i spoglądają na nas z ulicznych billboardów – mówi Czerkawski. – Czy aby na pewno warto iść tą drogą? Przed udzieleniem odpowiedzi na to pytanie warto wsłuchać się w głos bohaterów NIEWINNOŚCI – dokumentu o młodych ludziach z Izraela mających na koncie doświadczenie restrykcyjnej, obowiązkowej służby wojskowej.


Finał programów edukacji filmowej, godz. 15.30, sala nr 9, Multikino


Pokaz specjalny filmów autorstwa Magdaleny Juszczyk, godz. 17.30, sala nr 9, Multikino

POLACY DONBASU

24 lutego 2022 roku nastąpiła brutalna inwazja Rosji na terytorium niepodległej Ukrainy. W związku z zaistniałą sytuacją, miliony ludzi musiało uciekać przed barbarzyństwem działań okupanta rosyjskiego. Do Polski przybyło miliony osób szukających schronienia.

Kiedy pod koniec 2021 r. ekipa filmowa Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” dokumentowała problem wojny we Wschodniej Ukrainie, nikt jeszcze nie spodziewał się, że sprawy przybiorą taki obrót.

WIARA. NADZIEJA. MIŁOŚĆ

Film pokazuje losy Polaków przybyłych do Polski w 2015 i 2016 roku z terenów wschodniej Ukrainy (rejon Doniecka, Ługańska I Mariupola).

Po projekcji zaplanowano spotkanie z autorką filmu. Warto pozostać i porozmawiać!


CEREMONIA FINAŁOWA, godz. 20.30, Warmińsko-Mazurska Filharmonia – wystąpi Stan Breckenridge


KLUB FESTIWALOWY, godz. 22.00, Vinyl Pub

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze