Królestwo Planety Małp – pierwszy zwiastun filmu

Nowo opublikowany zwiastun do filmu Królestwo Planety Małp zapowiada nową bitwę w tym świecie. Kontynuując wątki po wydarzeniach z Wojny o Planetę Małp, nowa odsłona zadebiutuje w kinach 24 maja 2024 roku.

Akcja filmu Królestwo Planety Małp rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z poprzedniej części z 2017 roku w reżyserii Matta Reevesa. W filmie pojawią się  Owen Teague, Freya Allan, Peter Macon, Eka Darville, Kevin Durand, William H. Macy i Dichen Lachman. Reżyserem jest Wes Ball, natomiast za scenariusz odpowiadają Josh Friedman, Rick Jaffa, Amanda Silver i Patrick Aison. Prace nad filmem rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku, a zdjęcia na planie rozpoczęły się  w 2022 roku. Dziś otrzymaliśmy pierwszy, wyczekiwany zwiastun.

Zobacz również: Twórca – recenzja filmu. Po prostu wydmuszka

Po wydarzeniach z Wojny o Planetę Małp liczne społeczności człekokształtnych dążą ku dalszemu rozwojowi. Jednocześnie gatunek ludzki został niemal wytępiony, a nieliczni ocaleni zostali zmuszeni do ukrywania się.  Na planecie trwa wojna między gatunkami, które próbują wejść w posiadanie technologii ludzi.

https://www.youtube.com/watch?v=PjCzioFPg2k&pp=ygUpa2luZ2RvbSBvZiB0aGUgcGxhbmV0IG9mIHRoZSBhcGVzIHRyYWlsZXI%3D

20th Century Studios podkreśla, że reżyser Wes Ball, odpowiedzialny wcześniej za trylogię Więźnia Labiryntu, tchnął nowe życie w globalną, epicką serię rozgrywającą się kilka pokoleń w przyszłości po panowaniu Cezara. Jednocześnie wraz ze zwiastunem do sieci trafił najnowszy plakat produkcji.

Królestwo Planety Małp
plakat filmu „Królestwo Planety Małp” | 20th Century Studios
Źródło obrazka głównego: 20th Century Studios
Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze