Najlepsze zestawy Lego Harry Potter

Harry Potter to nie tylko książki i filmy, ale także zestawy Lego, które przyciągają wszystkich miłośników tej serii. Co ciekawe, pierwsze zestawy z tego uniwersum powstały już w 2001 roku. Od tego czasu pojawiło się wiele interesujących propozycji dla fanów duńskich kloców. Niniejsze zestawienie prezentuje, według mnie, najlepsze zestawy Lego Harry Potter, obecnie dostępne w sprzedaży. W kolejności od najniższej do najwyższej ceny.


Zobacz również:

Lego Wioska Wikingów – recenzja i prezentacja. Zestaw dla miłośników Wikingów

LEGO kamera Walta Disneya – recenzja i prezentacja. Zestaw dla każdego filmowego maniaka!


 

Skrzat domowy Zgredek (76421)

Lego Harry Potter
źródło: lego.com
 • Wiek: 8+
 • Ilość elementów: 403
 • Cena katalogowa: 139,99zł
 • Minifigurki: Brak

Ranking najlepszych zestawów Lego Harry Potter rozpoczyna set Skrzat domowy Zgredek. Kupując omawiany zestaw, możemy złożyć wspomnianego bohatera. Ma on ruchome uszy, ramiona, palce oraz głowę. W secie znajdziemy również trzy kultowe akcesoria – skarpetę, tort oraz księgę. Zgredek jest stworzony do podziwiania. Wynika to z faktu, że w zestawie jest dołączona również podstawka do zbudowania. Możemy na niej postawić naszego bohatera.


Hedwiga (75979)

Lego Harry Potter
źródło: lego.com
 • Wiek: 10+
 • Ilość elementów: 630
 • Cena katalogowa: 189,99zł
 • Minifigurki: 1

Hedwiga to sowa śnieżna, która była nieodłączną towarzyszką głównego bohatera serii. Dopracowany w każdym szczególe model sowy postawiony jest na solidnej podstawie, na której można również postawić dołączone do zestawu minifigurki Harry’ego oraz mniejszą wersję Hedwigi. Większa wersja sowy posiada ruchome, mechaniczne skrzydła. Wystarczy przekręcić dźwignię, aby poruszyła skrzydłami. Model mierzy aż 17 cm wysokości oraz 20 cm długości, od dzioba do ogona. Rozpiętość skrzydeł wynosi ponad 35 cm. Jak na cenę, to całkiem pokaźne rozmiary.


Turniej Trójmagiczny: Jezioro Hogwartu (76420)

Lego Harry Potter
źródło: lego.com
 • Wiek: 8+
 • Ilość elementów: 349
 • Cena katalogowa: 209,99zł
 • Minifigurki: 5

Powyższy zestaw to gratka dla fanów filmu Harry Potter i Czara Ognia. Jest on inspirowany drugim zadaniem Turnieju Trójmagicznego, w którym, „chcąc niechcąc”, Harry brał udział. W zestawie znajdziemy aż pięć minigiurek , a także mikro figurkę Druzgotka, który zachwyca swoim wyglądem. Podwodna scena do zbudowania składa się z ruin łuków i dwóch jaskiń, w których mamy możliwość odtworzenia sceny unoszenia się bohaterów na wodzie. W zestawie znajduje się także ruchomy podest, który daje naszym figurkom możliwość nurkowania. Set zawiera wiele akcesoriów, takich jak między innymi głowa rekina, płetwy, czajnik czy też skrzeloziele.

Strony: 1 2 3 4 5

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze