Za duży na bajki 2 – zapowiedź kontynuacji familijnego hitu

Moc przyjaźni, przygód i wzruszeń. Za duży na bajki 2 w reżyserii Kristoffera Rusa to kontynuacja hitu, który zachwycił krytyków, przyciągnął tłumy do kin i święcił triumfy na VOD.

Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Zobacz także: Najlepsze filmy 2023 roku

Za duży na bajki 2 to wciągająca, pełna humoru opowieść dla całej rodziny. O sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą. Na planie ponownie spotkali się Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska oraz Patryk Siemek. Młodzi utalentowani twórcy tak komentują swój udział projekcie:

Powodów jest kilka. Po pierwsze praca nad pierwszą częścią filmu była niesamowitą przygodą, którą przeżyłam z absolutnie cudownymi ludźmi. I chciałam to przeżyć jeszcze raz. Po drugie, „Za duży na bajki 2” to opowieść o tym, co dla nastolatków naprawdę ważne. Nie mogłam tego przegapić. A po trzecie, od zawsze chciałam być aktorką, więc na planie spełniałam marzenia i… zbierałam doświadczenia.

Amelia Fijałkowska

Film porusza ważne problemy, które dotykają wielu z nas, i o których czasami warto porozmawiać. Już przed premierą pierwszej części byłem pewny i przekonany, że jeżeli powstanie kontynuacja, będzie to dla mnie ogromna przyjemność w niej uczestniczyć. Gdy dostałem propozycję, od razu się zgodziłem.

Maciej Karaś

Przy nagrywaniu pierwszej części rozmawialiśmy z Maćkiem (Waldkiem), że byłoby super jakby powstała kontynuacja filmu. Jak się dowiedziałem, że ruszają zdjęcia do drugiej części, to nie zastanawiałem się ani sekundy. Mega ekipa, super atmosfera, bardzo ciekawy scenariusz sprawiły, że praca na planie to byłą dla mnie czysta przyjemność.

Patryk Siemek

Zobacz także: Totem – recenzja filmu. Kiedy skończy się świat?

Za duży na bajki 2
Plakat filmu Za duży na bajki 2, NEXT FILM

Na ekranie ponownie pojawią się również Karolina Gruszka (Wyrwa) i Dorota Kolak (Zabawa Zabawa). Do obsady dołączyli Paweł Domagała (O mnie się nie martw), Michał Żurawski (Kruk) oraz Grzegorz Małecki (Mistrz). Za reżyserię filmu odpowiada ponownie Kristoffer Rus, za scenariusz Agnieszka Dąbrowska. Producentem Za duży na bajki 2 jest Pokromski Studio. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM. Film na ekrany kin trafi 15 marca 2024 roku.

Źródło grafiki głównej: Materiały prasowe Za duży na bajki 2, fot. Karolina Grabowska

Seweryn Kuk

Nałogowy kolekcjoner z ciągłym brakiem miejsca na swoje zbiory. Uwielbia mitologię nordycką, gry karciane i strategiczne. Aktualnie stara się nadrobić cały rynek komiksowy ubiegłego półwiecza. Enjoyer Sarniego Żniwa i Misji Kleopatry. Oba filmy widział ponad 50 razy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze