Styczniowe premiery Lego Marvel Super Heroes – recenzja

Jak dobrze wiemy, 2024 rok dla fanów kinowego i serialowego uniwersum Marvela nie zapowiada się zbyt imponująco. Jednak pod względem zestawów Lego, możemy liczyć na wiele niespodzianek. Duńska firma już od pierwszych dni tego roku zachwyca ilością marvelowych setów. Poniżej prezentuję, moim zdaniem, trzy najciekawsze zestawy, które miałam przyjemność złożyć.


Spider-Man vs. Sandman: Ostateczna bitwa (76280)

Styczniowe premiery Lego Marvel

 • Wiek: 10+
 • Ilość elementów: 347
 • Cena katalogowa: 179,99 zł
 • Minifigurki: 3

Wielofunkcyjny zestaw LEGO Marvel Spider-Man zawiera trzech złoczyńców: Sandmana, Electro i Jaszczura (jest to pierwszy zestaw LEGO Marvel zawierający tę postać). Nie da się ukryć, że właśnie minifigurki przyciągają do zakupu tego zestawu. Każdy kolekcjoner figurek (w tym ja) jest zachwycony pojawieniem się Jaszczura.  Dzięki wielu miejscom do umieszczenia postaci, możliwości eksponowania zestawu są niemal nieograniczone. Mamy możliwość skręcania i obracania Sandmana. W tym miejscu warto wspomnieć o okropnie wyglądającej twarzy tego bohatera. Niestety w tej kwestii Lego się nie postarało. Sama konstrukcja nie wygląda najgorzej, jednak jest ona dosyć niestabilna. Ciekawostką jest fakt, że set jest dodatkiem do zestawu Ostateczne starcie Spider-Mana (76261). Oba wspomniane projekty można ze sobą połączyć, tworząc jeden znacznie pokaźniejszych rozmiarów monument przedstawiający scenę z ostatniego filmu o pająku.

Zobacz również: Najciekawsze zapowiedzi Lego na pierwszą połowę 2024


Odrzutowiec X-Menów (76281)

Styczniowe premiery Lego Marvel

 • Wiek: 8+
 • Ilość elementów: 359
 • Cena katalogowa: 399,99 zł
 • Minifigurki: 4

Ten zestaw z pewnością zdobywa miano jednego z najdroższych pod względem stosunku ceny katalogowej do liczby elementów. Odrzutowiec nawiązuje do serialu telewizyjnego X-Men ’97. W zestawie znajdziemy cztery minifigurki Lego: Cyklopa, Rogue, Magneto i Wolverine’a. Niemal każda figurka to gratka dla kolekcjonerów. Co prawda Wolverine w wersji Lego ostatnimi czasy możemy ujrzeć dosyć często, jednak pozostałe postaci to już rzadkość. Cyklop występował w starych zestawach, Magneto również, choć wyglądający zupełnie inaczej, zaś Rogue to zupełna nowość. Omawiany zestaw jest prosty w złożeniu, a sam odrzutowiec idealnie nadaje się zarówno do zabawy, jak i jako ozdoba. Sam samolot, jak dla mnie nie wyróżnia niczym istotnym, dodatkowo jest dość podobny do kolejnego tego typu zestawu. Odrzutowiec ma osiem centymetrów wysokości, trzydzieści centymetrów długości i dwadzieścia pięć centymetrów szerokości.

Zobacz również: Lego Wieża Avengersów – Recenzja i prezentacja. Istny gigant!


Warbird Rocketa vs. Ronan (76278)

Styczniowe premiery Lego Marvel

 • Wiek: 8+
 • Ilość elementów: 290
 • Cena katalogowa: 179,99 zł
 • Minifigurki: 2

Ostatni już zestaw przedstawiany w tym artykule, to kolejna gratka dla fanów minifigurek LEGO. Rocket co prawda nie wyróżnia się niczym specjalnym, jednak postać Ronana jest rzadką figurką. Do tej pory występował tylko w jednym zestawie, a jego ceny na rynku wtórnym osiągały wysoki poziom. Dzięki temu setowi jesteśmy w stanie odtworzyć bitwę o Xandar z filmu Strażnicy Galaktyki. Mamy również możliwość posadzenia Rocketa za sterami Warbirda. Zestaw również zawiera działka na sześć pocisków, które idealnie nadają się do zabawy. Przyznam szczerze, że ten zestaw był trudniejszy do złożenia, niż Odrzutowiec X-Menów. Większa szczegółowość oraz oryginalność konstrukcji tego nie ułatwiały. Wielki plus dla zestawu za dobre odwzorowanie oryginału i figurkę Ronana, która prezentuje się naprawdę imponująco.

Źrodło obrazka wyróżniającego: Lego.com

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze