Najlepsze seriale animowane dla dorosłych

Choć początek seriali animowanych dla dorosłych sięga jeszcze lat 80-tych ubiegłego wieku. ta gałąź telewizji zdecydowanie nie słabnie na popularności. Na naszej liście Najlepsze seriale animowane dla dorosłych znajdziecie – no cóż – najlepsze seriale animowane dla dorosłych. Od Simpsonów, poprzez Family Guy’a i Kapitana Bombę, na Arcane kończąc. Od satyry politycznej, poprzez brutalne, krwawe czy ociekające seksem dzieła, aż te bardziej poważne i dojrzałe. Zapraszamy do czytania!


Zobacz również:

Najlepsze polskie filmy, część I: 1929-1969

Najlepsze parodie filmowe

Najlepsze polskie gry


Simpsonowie (1989)


Animacje dla dorosłych

Simpsonowie to sitcom o losach pozornie zwyczajnej rodziny z przedmieścia amerykańskiego miasteczka. Ojciec, Homer, uwielbia popijać piwo i oglądać telewizję, odsypia zaś podczas pracy w elektrowni atomowej. 10-letni Bart wciąż się wygłupia i ma talent do pakowania się w kłopoty, podczas gdy jego młodsza siostra osiąga niebywałe wyniki w nauce. Matka, Marge, robi wszystko, by utrzymać w ryzach szaloną rodzinkę.


The Ren & Stimpy Show (1991)


Animacje dla dorosłych

Ren to nadpobudliwy i nieco porąbany chihuahua. Wraz z przyjacielem, przygłupim kotem Stimpym, przeżywają mnóstwo dziwnych przygód, często obrzydliwych i raczej niegodnych naśladowania.


Batman: The Animated Series (1992)


Animacje dla dorosłych

Animowana seria o Batmanie, który za dnia żyje jako milioner Bruce Wayne, nocą zaś przebiera się w strój nietoperza, by bronić Gotham przed przestępcami. Pomagają mu w tym Robin, Batgirl oraz komisarz policji James Gordon.


X-Men (1992)


Animacje dla dorosłych

W świecie pełnym strachu przed wrogimi mutantami rodzi się grupa ludzi o nadzwyczajnych, nieprawdopodobnych umiejętnościach. By mogli oni trenować i doskonalić swoje moce bez obaw o własne życie, Profesor Xavier tworzy dla nich na terenie własnej posiadłości Szkołę Młodych Talentów. Od tej pory jako grupa X-Men muszą walczyć o swoje prawa z nadzieją, że uda im się uczynić świat bezpieczniejszym, a ludzie i mutanci wreszcie będą mogli żyć razem w zgodzie i harmonii.


Beavis and Butt-head (1993)


Animacje dla dorosłych

Kultowy serial MTV o dwóch nastolatkach, którzy większość wolnego czasu spędzają na rozmowach o dziewczynach, oglądaniu MTV i komentowaniu teledysków. Jeden jest fanem Metallicy, drugi AC/DC. Obaj nie cierpią na duży poziom IQ i z nudów robią idiotyczne rzeczy.


Kleszcz (1994)


Animacje dla dorosłych

Kleszcz, superbohater miasta City walczy z przestępczością. Pomaga mu w tym jego przyjaciel, Artur. Serial stanowi udaną satyrę na Marvela czy DC.

Spider-Man (1994)


Animacje dla dorosłych

Peter Parker osierocony w wieku sześciu lat wiódł spokojne życie pod opieką stryjostwa – May i Bena Parkerów. Jego nieśmiałość i pociąg do nauki uczyniły z niego samotnika. Podczas jednego z pokazów w laboratorium atomowym doszło do wypadku. Pająk dostał się w pole akceleratora cząstek przez co został napromieniowany. Po chwili zaatakował Petera kąsząc go w rękę i zginał. Od tej chwili młody chłopak nabrał pajęczych mocy. Będąc świadkiem wielu zbrodni zrozumiał, iż z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność. Przysiągł więc sobie od tej pory walczyć w obronie sprawiedliwości.


Miasteczko South Park (1997)


Animacje dla dorosłych

„Miasteczko South Park” to animowana seria przedstawiająca losy czterech zwariowanych przyjaciół z trzeciej klasy: Stana, Kyle’a, Cartmana i Kenny’ego. Ich miasteczko South Park w Kolorado leży pod aktywnym wulkanem, często odwiedza je UFO i dzieją się tam niestworzone rzeczy.


Bobby kontra wapniaki (1997)


Animacje dla dorosłych

Hank Hill, sprzedawca propanu w fikcyjnym miasteczku Arlen w Teksasie, jest często oblegany przez idiosynkrazję społeczeństwa, ale znajduje ukojenie w swoim życiu domowym z żoną, zastępczynią nauczyciela hiszpańskiego Peggy, nieporadnym synem Bobbym i mieszkającą z nim siostrzenicą Luanne Platter. Smaczku dodają przyjaciele Hanka: rozwiedziony wojskowy fryzjer Bill Dauterive, paranoik Dale Gribble (z obsesją na punkcie rządowych teorii spiskowych) i bełkoczący Boomhauer.


Spawn (1997)

najlepsze seriale animowane dla dorosłych

Kiedyś Al Simmons był człowiekiem… Teraz jest hellspawnem, walczącym z siłami zła panującymi na Ziemi, jak i w nim samym. Stopniowo, odkrywając przerażającą moc, którą posiadł, Spawn walczy, aby odkryć prawdę swojej tożsamości i przeznaczenia.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze seriale animowane dla dorosłych na następnej stronie


Strony: 1 2 3 4 5 6

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze