Królestwo Planety Małp – twórcy zamieszczą w filmie nawiązania do klasyka z 1968 roku

Już wkrótce do kin trafi Królestwo Planety Małp, kontynuacja serii Planeta Małp. Nowe zdjęcia z filmu zdradzają, że twórcy postanowili złożyć hołd kultowemu filmowi z 1968 roku.

W filmie w rolę szympansa Noaha, głównego bohatera, wciela się Owen Teague. W rozmowie z Screen Rantem, aktor zdradził, że fani mogą liczyć na liczne easter eggi i nawiązania do kultowego filmu z 1968 roku.

To też w pewnym sensie pokazuje, że wszystko jest powiązane i osadzone w tym samym świecie, ale te powiązania na ten moment nie są ważne fabularnie

– wyjaśnia Teague.

Zobacz również: Orion i Ciemność — recenzja filmu. Wszystkie nasze strachy

Jednym z najbardziej wyraźnych nawiązań do Planety Małp z 1968 roku jest scena polowania, w której grupa ludzi ucieka przed małpami, a te łapią ich na lasso.

To scena żywcem wyjęta z oryginału. To naprawdę fajne, móc zobaczyć tę słynną scenę polowania zrealizowaną z wykorzystaniem współczesnej technologii.

 – mówi Teague

Oprócz sceny polowania, fani mogą wypatrywać innych easter eggów, takich jak charakterystyczne maski goryli czy też nawiązania do słynnych cytatów z filmu. Królestwo Planety Małp zapowiada się na widowiskowy film akcji z głębokim przesłaniem. Premiera filmu w Polsce odbędzie się 24 maja 2024 roku.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze