Noc, której obudził się Laurier – pierwszy serial Xaviera Dolana w CANAL+

Skomplikowane więzy rodzinne, tajemnica z przeszłości, miłość, tchórzostwo i śmierć. Śmierć, która jest punktem wyjścia narracji nowego dzieła Xaviera Dolana. Serialu, którego scenarzystą, reżyserem, montażystą, producentem, a w końcu odtwórcą jednej z ról jest cudowne dziecko kina.

Czwórka rodzeństwa spotyka się, aby wspólnie przeżyć śmierć matki. Powolnie rozwijająca się fabuła ujawnia majaczącą na horyzoncie tajemnicę, która przez kilkadziesiąt lat kładła się cieniem na losach rodziny. Motyw znany, ale przez Dolana poprowadzony po mistrzowsku! Z wypiekami na twarzy widz czeka na odpowiedź na kluczowe pytanie – co wydarzyło się nocy, w której obudził się Laurier? Serial, za którym stoi Xavier Dolan, dostępny jest od 28 lutego w serwisie CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM.

Zobacz również: Najlepsze seriale 2024 roku

Xavier Dolan oparł scenariusz serialu na sztuce Michela Marc’a Bouchard’a (na podstawie sztuki tego samego autora powstał film Dolana – Tom). Twórca pomału lecz konsekwentnie odkrywa przed widzem kolejne fragmenty mozaiki. Niespiesznie prowadzona narracja wciąga, widz wsiąka w oszczędny klimat serialu i chce wiedzieć więcej o rodzinie Larouche. Relacje rodzeństwa są skomplikowane, postaci są wyraźnie, każda z nich przepełniona jest emocjami, niejednoznaczna, skomplikowana. Wszystkie razem tworzą mieszankę godną thrillera psychologicznego. Trudnemu zadaniu sprostania tak wyszukanemu scenariuszowi doskonale sprostał cast. Fenomenalna Julie le Breton w roli Mireille, Patrick Hivon jako mroczny Julien, Éric Bruneau – serialowy Denis oraz oczywiście Xavier Dolan, który obsadził siebie w roli zagubionego, uzależnionego od narkotyków Elliota. Pisząc o aktorach nie można zapomnieć również o piękniej Magalie Lépine Blondeau w roli żony Juliena – Chantal oraz o Anne Dorval, która już po raz kolejny wciela się w rolę mamy Xaviera w jego projekcie.

Premiera serialu miała miejsce w środę, 28 lutego o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz dnia następnego w serwisie CANAL+ online. Nowe odcinki w każdą środę o 21:00.

Źródło: informacja prasowa / Zdj. Główne: materiały prasowe

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze