Empire of the Ants – gra oparta na książkach Bernarda Werbera

Microids z przyjemnością prezentuje pierwsze grafiki z gry opartej na bestsellerowej książce Imperium Mrówek autorstwa Bernarda Werbera.

Empire of Ants to tytuł przygotowany przez francuskie studio Tower Five przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Gra będzie oferować strategiczną rozgrywkę jak najbardziej zbliżoną do książek. Gracze wkroczą do świata mrówek i przeżyją fantastyczną przygodę, w której pomogą kolonii prosperować w taktycznych i strategicznych bitwach, rozgrywających się w mikroskopijnym świecie o imponujących proporcjach. Eksploracja, planowanie strategii, umiejętności bojowe, ale przede wszystkim tworzenie lokalnych sojuszy z dziką przyrodą – wszystko to będzie konieczne, aby wyjść zwycięsko z wielu czekających wyzwań.

Zobacz również: Dama – recenzja filmu. Niech żyją schematy i brak oryginalności

Empire of the Ants
grafika promocyjna gry Empire of the Ants | Plaion Polska

Powieść Bernarda Werbera urzekła miliony czytelników swoim fascynującym uniwersum i refleksjami na temat ludzkiej natury. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować graczom możliwość odkrycia go z nowej perspektywy dzięki adaptacji na grę wideo.

Więcej o Empire of the Ants

  • Weź udział w niesamowitej przygodzi. Wciel się w rolę odważnej mrówki z perspektywy trzeciej osoby i odkryj unikalne zdolności, przydatne w bitwie i eksploracji.
  • Strategia czasu rzeczywistego 3D z rosnącym poziomem trudności. Gra oferuje intuicyjną rozgrywkę z samouczkami podstaw RTS dla nowicjuszy, a jednocześnie skalowalnym poziomem trudności i zaawansowanymi mechanikami dla weteranów.
  • Eksploruj rozległe środowiska i spotkaj lokalną przyrodę: w grze do dyspozycji będziesz mieć fotorealistyczny las. W swojej podróży spotykaj inne mrówki i innych mieszkańców lasu oraz wchodź z nimi w interakcję.
  • Wciągające i fotorealistyczne: Unreal Engine 5 pozwala przesuwać granice fotorealistycznych efektów na roślinach , jak również dzikiej przyrodzie.
  • Narracja oparta na rytmie zmian pór roku. Ma to wpływ na atrybuty dzikiej przyrody, takie jak szybkość, odporność, wzmocnienia i inne.
  • Różnorodność kontrastu i adaptacji. Mapy w grze będą się również zmieniać w zależności od pory dnia (dzień, noc, świt i zmierzch).
Empire of the Ants
grafika promocyjna gry Empire of the Ants | Plaion Polska

Znany na całym świecie ze swojej trylogii Mrówki, cyklu Tanatonauci, a ostatnio Proroctwa pszczół (polskie wydanie w 2023 roku), Bernard Werber właśnie wydał swoją nową powieść La diagonale des reines. Empire of the Ants ukaże się na platformach PlayStation 5 i Xbox Series X w 2024 roku. Grę można już zamówić w przedsprzedaży również cyfrowo, na PC i XSS.


Źródło obrazka głównego: Plaion Polska

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze