Złote Maliny 2024 rozdane!

Razzies, ogłaszane dzień przed rozdaniem Oscarów, wyróżniają i zawstydzają najgorsze filmy roku. Organizatorzy opisują swoje nagrody jako „brzydkiego kuzyna Oscarów”. Największą gwiazdą wieczoru okazał się Kubuś Puchatek: Krew i miód – zwyciężył w 5 z 10 kategorii. Dwie nagrody zgarnęli również Niezniszczalni 4.

Slasher wykorzystał wygasające prawa autorskie do klasycznej bajki A.A. Milne’a, by przedstawić na nowo bohaterów Stumilowego Lasu jako okrutnych seryjnych morderców.

Kiedy Puchatek został wydany w zeszłym roku, otrzymał szereg negatywnych recenzji. The Guardian nazwał go „przerażającym połączeniem nie-strasznego i nie-zabawnego”, przyznając mu jedną gwiazdkę. Redakcja Empire stwierdziła, że był to „najsłabszy scenariusz i gra aktorska w horrorze wydanym w kinach w ostatnich latach”.

Zobacz również: Puchatek: Krew i Miód – recenzja filmu. Modus operandi reżysera

Film zdobył Maliny za najgorszy obraz, najgorszy scenariusz, najgorszą reżyserię oraz najgorszą kopię. Puchatek i Prosiaczek zdobyli również nagrodę dla najgorszej ekranowej pary.

Negatywne recenzje nie zniechęciły jednak Rhysa Frake-Waterfielda, który zdobył nagrodę dla najgorszego reżysera. Zapowiedział sequel oraz inne horrory koncentrujące się na ukochanych postaciach dzieci, takich jak Bambi i Piotruś Pan.

Puchatkowi udało się uniknąć zwycięstwa w niektórych kategoriach, na przykład dla najgorszego aktora i aktorki.

Megan Fox i Sylvester Stallone zdobyli Złote Maliny za Niezniszczalnych 4

Najgorszym aktorem okrzyknięto Jona Voighta (notabene zdobywcę Oscara) w roli irlandzkiego gangstera w filmie Mercy. Podwójnie doceniono „kunszt” aktorski Megan Fox. Odebrała nagrody dla najgorszej aktorki zarówno pierwszo-, jak i drugoplanowej. Sylvester Stallone, który przez lata był nominowany 16 razy, zdobył nagrodę dla najgorszego aktora drugoplanowego.


PEŁNA LISTA ZWYCIĘZCÓW


Najgorszy film:

Kubuś Puchatek: Krew i Miód

Najgorszy aktor:

Jon Voight, Mercy

Najgorsza aktorka:

Megan Fox, Johnny & Clyde

Aktorka drugoplanowa:

Megan Fox, Niezniszczalni 4

Aktor drugoplanowy:

Sylvester Stallone, Niezniszczalni 4

Najgorsza ekranowa para:

Puchatek i Prosiaczek, Kubuś Puchatek: Krew i Miód

Najgorszy remake, rip-off lub sequel:

Kubuś Puchatek: Krew i miód

Najgorszy reżyser:

Rhys Frake-Waterfield, Kubuś Puchatek: Krew i miód

Najgorszy scenariusz:

Kubuś Puchatek: Krew i miód

Nagroda odkupienia:

Fran Drescher

 

Źródło grafiki: ew.com

Joanna Sekuła

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczycielka i tłumaczka. Trochę Gorzowianka, trochę nadal Kalifornijka. Miłośniczka punka, horrorów, maksymalizmu, diabłów tasmańskich. Pisze od piątego roku życia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze