X-Men 97 – twórca serialu właśnie został zwolniony przez Marvela!

The Hollywood Reporter ujawnił, że Marvel Studios zakończyło współpracę z Beau DeMayo, twórcą nadchodzącego serialu Disney+ X-Men 97.

Decyzja ta jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę aktywne zaangażowanie DeMayo w serial, który ma premierę 20 marca i służy jako kontynuacja popularnego programu Fox Kids z lat 90. Według THR, zwolnienie DeMayo z Marvela nastąpiło nagle, w zeszłym tygodniu, a firma podjęła natychmiastowe kroki, aby zdystansować się od twórcy X-Men 97. Jego firmowy e-mail został dezaktywowany, a zarówno obsada, jak i ekipa, zostali powiadomieni, że nie będzie już częścią projektu. Co więcej, konto DeMayo na Instagramie zostało usunięte bez żadnego wyjaśnienia.

Zobacz również: Ranking filmów Marvel Cinematic Universe

Okoliczności zwolnienia DeMayo pozostają niejasne, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wcześniejszą współpracę z Marvelem, w tym jego wkład w pisanie serialu Moon Knight i wczesne szkice wyczekiwanego Blade’a. Czas jest szczególnie kłopotliwy, ponieważ kontynuacja animacji o X-Menach ma swoją premierę lada dzień, a dyskusje na temat trzeciego sezonu były już w toku.

X-Men ’97 to kontynuacja oryginalnego animowanego klasyka z lat 90. Aby zapewnić szacunek dla materiału źródłowego, scenarzyści oryginalnej serii – Eric i Julia Lewald – są na pokładzie jako konsultanci, a Larry Houston, który wyreżyserował pierwszą serię, również bierze udział w tym projekcie.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze