System Shock trafi na konsole już niebawem! Kiedy dokładnie?

Wszystkie systemy aktywne! Nowy zwiastun prezentujący remake przełomowej strzelanki w wersji na najnowsze konsole trafił właśnie do sieci.

Wielokrotnie nagradzany remake System Shock ukaże się na konsolach już 21 maja 2024 roku. Nowa wersja gry trafi do sprzedaży z dodatkowymi nowościami: rozszerzonym zakończeniem, nową bohaterką-hakerką i nie tylko. Kultowa wersja oryginalna z 1994 roku była grą akcji science fiction z elementami RPG.

Zobacz również: Biała odwaga – recenzja filmu. Trzeba się ułożyć, spokój mieć i wypchane kieszonki

Oszałamiająco wierny oryginałowi remake przełomowej strzelanki/immersyjnego symulatora, stworzony przez Nightdive Studios, został wydany na PC w 2023 roku i spotkał się z uznaniem krytyków. Już wkrótce także gracze konsolowi zmierzą się z SHODAN, oryginalną, zbuntowaną, wrogą sztuczną inteligencją. Na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S będą eksplorować mroczne zakątki Cytadeli, próbując w pojedynkę ocalić Ziemię od zniszczenia.

Zobacz również: Najlepsze gry 2024 roku

Remake System Shock łączy rozgrywkę oryginału z zupełnie nową grafiką HD. Zaktualizowano także sterowanie, przerobiono interfejs oraz dodano zupełnie nowe dźwięki i muzykę. Wersja konsolowa zawiera ponadto wiele dodatkowych ulepszeń oraz rozszerzone zakończenie i opcjonalną bohaterkę-hakerkę.

System Shock ukaże się 21 maja 2024 roku, zarówno w formacie fizycznym, jak i cyfrowym na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Gra ukaże się też wyłącznie cyfrowo na platformach PlayStation 4 i Xbox One. Wszystkie wersje otrzymają lokalizację tekstową na język polski.


Fot. główna: Plaion Polska

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze