Marilyn Manson – współczesny trickster?

Jednym zdaniem – balansuje na granicy dobrego smaku. Więcej? Budzi niepokojącą fascynację, ale i obrzydzenie. Zakazany owoc, ale i narkotyk. Słowa kluczowe? Ameryka, antychryst, anarchizm. Kim naprawdę jest frontman zespołu Marilyn Manson?

Marilyn Manson był idealnym bohaterem literackim dla sfrustrowanego pisarza, takiego jak ja. Był to chłopak, który żywił głęboką pogardę dla otaczającego go świata i, przede wszystkim, dla siebie.

– Marilyn Manson, Trudna droga z piekła

Gdy piszę ten tekst, zespół Marilyn Manson wydał dziesięć płyt, a na oficjalnym koncie Youtube kanał frontmana obserwuje ponad 3 mln użytkowników. Najbardziej znany utwór zespołu Sweet Dreams (Are Made of This)  jest coverem oryginalnego utworu zespołu Erythmics, zdobył prawie 300 mln wyświetleń! Wokalista był wielokrotnie nagradzany jako jeden z najlepszych głosów według Hit Parader, Roadrunner Records i Kerrang.

Poznałam jego muzykę na długo przed tym, zanim Mariusz Totoszko zajął pierwsze miejsce w odcinku programu Twoja twarz brzmi znajomo, w którym wcielił się we własną interpretację kultowego gwiazdora, bliżej znanego w mainstreamie jako Marilyn Manson. Występ można dzisiaj obejrzeć na platformie Youtube, gdzie został okraszony przepełnionymi przez skrajne emocje komentarzami widzów. W ten sposób Totoszko odrobinę zbliżył się do wizerunku Antychrysta, który amerykańska gwiazda buduje już od ponad 30 lat kariery.

Zobacz również: O tym, jak Loki uczy samoakceptacji

Jak to wszystko się zaczęło? Jak z uroczego, piegowatego chłopca frontman kontrowersyjnego zespołu stał się rozbuchanym seksualnie i niejednoznacznym profanem, na wzór mitycznych tricksterów takich jak Loki, Hermes, Weles, Anansi?

Strony: 1 2 3 4 5

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze