Chłopiec i Czapla trafi na Netflixa!

Oscarowa animacja zawita do biblioteki Netflixa.

Amerykańska platforma streamingowa rozszerza swoją owocną współpracę z Goodfellas i GKIDS, by dostarczyć kolejną produkcję Miyazakiego. Chłopiec i Czapla będzie 23 filmem Ghlibli w kolekcji Netflixa. Animacja trafi na platformę we wszystkich międzynarodowych regionach (w tym także w Polsce), nie wliczając Stanów Zjednoczonych i Japonii. Niestety, nie dostaliśmy żadnej daty, kiedy może to nastąpić.

Zobacz także: Chłopiec i czapla – przedpremierowa recenzja filmu. Ostatnie słowo mistrza?

Chłopiec i Czapla bazuje na japońskiej powieści How Do You Live?. Film opowiada historię jedenastoletniego chłopca o imieniu Mahito. Bohater po stracie matki podczas bombardowania przenosi się do wiejskiej posiadłości Natsuko – jego ciotki. Zadręczony chłopak poznaje tam tajemniczą czaplę siwą, która prowadzi go do fantastycznych regionów pełnych niebezpieczeństwa. Protagonista zostaje świadkiem niezwykłych wydarzeń, które ukształtują losy całego świata.

Źródło obrazka głównego: materiały prasowe

Tymon Zygadło

Miłośnik kina koreańskiego, animacji, mockumentów, twórczości Miyazakiego i gier singlepayer (zwłaszcza z gatunku soulslike). Wielki fan Wojowniczych Żółwi Ninja, serii Krzyk, Silent Hill oraz Resident Evil. Raz na jakiś czas poczyta komiksy lub trochę porysuje.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze