GGG Live: Klasa Strażnika w Path of Exile 2, beta opóźniona i Path of Exile: Necropolis

Podczas transmisji na żywo GGG Live, deweloper Grinding Gear Games ogłosił szereg informacji dotyczących zarówno obecnie rozwijanego hack’n’slasha mmo, jak również nadchodzącej kontynuacji.  

Nowe rozszerzenie do Path of Exile pojawi się 29 marca (PDT) na PC, Mac i konsolach. Dodatek Nekropolis wprowadza ligę wyzwań Nekropolis, mnóstwo zmian w rozgrywce endgame, nowe mapy i bossów 17 poziomu, nowe klejnoty umiejętności Transfigured i wiele więcej.

Zobacz również: Diablo IV – recenzja gry. Sanktuarium wzywa

Niestety, wbrew oczekiwaniom graczy, beta Path of Exile 2 została opóźniona do końca roku. Jak powiedział Jonathan Rogers, Game Director projektu:

Chociaż jesteśmy w stanie przygotować zawartość gry na czas, nie doceniliśmy, ile czasu zajmuje dopracowanie rozgrywki do standardu, z którego jesteśmy zadowoleni. Nadal przeprowadzimy wersję alfa w czerwcu, ale opóźnimy betę do końca roku.

Dostaliśmy natomiast informacje o planowanym wprowadzeniu nowej klasy postaci do gry. Ranger to najbardziej zwinna klasa w grze. Dzięki nowej zdolności poruszania się podczas strzelania, a także wielu umiejętnościom szybkiego przemieszczania się, może krążyć po polu bitwy, trzymając wrogów na dystans.

Kluczowe funkcje Path of Exile 2

●RPG akcji nowej generacji – Path of Exile 2 to RPG akcji nowej generacji stworzone przez Grinding Gear Games. Akcja gry rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z pierwszej części. Gracz tymczasem powraca do mrocznego świata Wraeclast i stara się położyć kres szerzącej się korupcji.
●Zupełnie nowa zawartość – Gra zawiera zupełnie nową kampanię z sześcioma aktami, 100 różnymi obszarami, 600 potworami i 100 bossami.
●Znane i nowe klasy – Dwanaście klas postaci. Gra oferuje dwanaście klas postaci, po dwie na każdą kombinację Siły, Zręczności i Inteligencji. Umiejętności wielu klas można łączyć ze sobą, aby stworzyć idealną postać. Każda z dwunastu klas postaci ma własne trzy specjalizacje Ascendancy, co daje łącznie 36 klas Ascendancy do wyboru.
●Nowy system klejnotów umiejętności. Gra zawiera 240 klejnotów umiejętności, które zapewniają niszczycielskie umiejętności aktywne i 200 klejnotów wsparcia, które modyfikują ich zachowanie.
●Endgame – Po ukończeniu sześcioczęściowej kampanii Gragracze uzyskują dostęp do gry końcowej. Każda z ponad 100 map końcowych ma własną walkę z bossem

Path of Exile 2 będzie dostępne na PC, macOS, Xbox Series X i PlayStation 5. Aby dowiedzieć się więcej o grze, należy odwiedzić oficjalną stronę gry.


Fot. główna: materiały prasowe | Marchsreiter

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze