Square Enix ogłasza datę premiery Final Fantasy XIV: Dawntrail

Przedsprzedaż edycji standardowej i kolekcjonerskiej rozpocznie się już 26 marca.

SQUARE ENIX ogłosiło w weekend, że Dawntrail, piąte rozszerzenie do cieszącego się uznaniem krytyków MMO, FINAL FANTASY™ XIV Online, zadebiutuje we wtorek, 2 lipca 2024 roku. Zaprezentowano również edycję kolekcjonerską, a zamówienia przedpremierowe na wszystkie produkty rozpoczną się we wtorek 26 marca 2024 roku.

Zobacz również: Alone in the Dark – recenzja gry. Ciemność, ciemność widzę!

Podczas panelu FINAL FANTASY XIV na PAX East 2024, producent i reżyser Naoki Yoshida spojrzał wstecz na podróż tytułu w ciągu ostatniej dekady. Wyróżnił też zawartość, która pojawi się w nadchodzącym rozszerzeniu Dawntrail.  Będzie ono zawierać zupełnie nową historię. Pojawią się takżę dwie nowe grywalne profesje, pictomancer i viper. Na graczy czekać będzie różnorodność nowych dungeonów i wymagających starć, zwiększenie limitu poziomu do 100 i nie tylko.

Yoshida ujawnił również edycję kolekcjonerską Dawntrail. Będzie ona dostępna w limitowanej przedsprzedaży  wyłącznie w Square Enix Store od  26 marca 2024r. o godzinie 9:00 czasu GMT. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie gry.

Final Fantasy XIV: Dawntrail
grafika promocyjna edycji kolekcjonerskiej do gry Final Fantasy XIV: Dawntrail | Square Enix

Edycja kolekcjonerska dodatku to zestaw zawierający kod na cyfrową edycję kolekcjonerską FINAL FANTASY XIV: Dawntrail na Windows lub Mac oraz fizyczne opakowanie kolekcjonerskie. Gracze PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox Series X|S i Steam mogą zamówić Collector’s Box jako samodzielny produkt. Będą natomiast musieli oddzielnie złożyć zamówienie przedpremierowe na cyfrową edycję kolekcjonerską Dawntrail na swoich platformach.


Fot. główna: materialy prasowe | Marchsreiter

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze