Biedne istoty już dostępne w Disney+

Wszyscy fani kina mogą zanurzyć się już w niezwykłym świecie Belli Baxter z filmu Biedne istoty. Nagrodzony 4 statuetkami Oscara obraz Giorgosa Lanthimosa zadebiutował właśnie na platformie Disney+.

W produkcji Biedne istoty – najnowszym filmie reżysera znanego z takich tytułów jak Faworyta czy Lobster – poznajemy Bellę Baxter (w tej roli zdobywczyni Oscara – Emma Stone). W wyniku eksperymentu kontrowersyjnego chirurga, dostaje ona zupełnie czystą kartę do zapisania nowymi i ekscytującymi doświadczeniami.

Zobacz również: Biedne istoty, czyli grecki pies

biedne istoty
Fot. Kadr z filmy

Bella, początkowo uczy się świata pod czujnym okiem swojego opiekuna, doktora Baxtera (Willem Defoe), którego nazywa bogiem. Jednak w miarę upływu czasu, jej apetyt na życie rośnie i ostatecznie wyrywa się spod jego kontroli. Uwolniona Bella wyrusza w fascynującą, kolorową podróż przez wszystkie kontynenty, eksplorując przy tym rozmaite miejsca, rzeczy, ludzi, doznania i emocje.

Zobacz również: Najlepsze horrory home invasion

Ten poruszający obraz, przedstawiający ewolucję kobiecości zarobił już w Polsce ponad 7 778,7 mln złotych i zgromadził w kinach aż 350 tys. widzów, dzięki czemu stał się najbardziej kasowym filmem wytwórni Searchlight Pictures, który kiedykolwiek wprowadzono na nasz rynek.

Fot. główna: Kadr z filmu.

Anna Baluta

Jeśli nie odpisuje, to pewnie ogląda serial. Wykształcona amerykanistka, która z premedytacją zapisuje się na kolejne zajęcia z telewizji. Jak nie ogląda to czyta, słucha albumów, czasem przypomni sobie o studiowaniu i pracy - ale to w międzyczasie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze