Prowokacyjna, artystyczna platformówka logiczna UNLEAVING jest już dostępna na Steam!

Zanurz się w wizjonerskim świecie inspirowanym Van Goghiem. Wciągający emocjonalnie impresjonistyczny interaktywny pejzaż artystyczny, który gracze mogą odkrywać wedle uznania, jest już dostępny w sprzedaży. 

Twórcy ze studia orangutan matter zapraszają do zatracenia się w świecie sztuki i kontemplowania nowych perspektyw w Unleaving. Zniewalający debiut niezależnych developerów można już znaleźć na Steam.

Zobacz również: The Thaumaturge – recenzja gry. Gotta catch’em all

Unleaving zapożycza swój tytuł z wiersza Gerarda Manleya Hopkinsa Wiosna i Jesień: Do małego dziecka. Gra ożywia tę poezję, przekształcając jej słowa w grywalne doświadczenie. Łączy wyzwania oparte na fizyce z metaforyczną narracją, zapraszając graczy do odkrywania głębszych pytań życiowych oczami dziecka.

Do gameplayu wprowadzano zagadki związane z fabułą. Mają one sprawić by rozgrywka była naturalna i wciągająca, a nie mechaniczna. Gracze mogą podejść do gry jak do serii łamigłówek lub rozwiązywać sekrety, przechodząc do głębszej sfery introspekcji poprzez sztukę i metaforę. Zagadki są wplecione w motyw przewodnim każdego rozdziału, zupełnie jak dzieło sztuki. Takie podejście zapewnia możliwość autorefleksji, ponieważ bohater działa jako przedłużenie samych graczy. Żadnych dwóch graczy nie może mieć takich samych doświadczeń, nawet deweloperzy; jest to osobiste, jak odcisk palca.

UNLEAVING
screen z gry | orangutan matter

Szata graficzna w grze łączy różne tradycyjne style i media, głównie mieszając impresjonistyczne ręczne obrazy inspirowane klasycznymi mistrzami, takimi jak Van Gogh i J. M. W. Turner, z ilustracjami ołówkowymi, które nieustannie się zmieniają i oddychają, dając wrażenie żywej sztuki w świecie gry. Wyrazisty styl wizualny został ożywiony dzięki technikom animacji malarskiej.  Polega on na zmianie malarstwa akrylowego na papierze płótnie podczas przechwytywania klatek podczas procesu malowania. W rezultacie wiele teł w grze ożywa, oddychając subtelnymi zmianami w miarę jak gracz kontynuuje fabułę.

Ten multimedialny świat sztuki zaciera granicę między rzeczywistością a wyobraźnią, z pociągnięciami pędzla i teksturami, które wciągają graczy w kontemplacyjną eksplorację tematów gry. Wykorzystanie prawdziwych dzieł sztuki do tworzenia krajobrazów jeszcze bardziej umacnia immersję graczy w tym świecie.

Odwiedź stronę gry na Steam, aby zapoznać się z nowym zwiastunem oraz obrazami z gry. Przy okazji dodaj Unleaving do swojej wishlisty już dziś.


Fot. główna: materiały prasowe | orangutan matters

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze