Złota era piratów w grze Flint: Treasure of Oblivion

Wyrusz na niesamowitą przygodę w nowej, taktycznej grze RPG . Pierwszy zwiastun prezentuje historię osadzoną w złotej erze piractwa.

Wydawca Microids i studio Savage Level z dumą zapowiadają grę Flint: Treasure of Oblivion. Premiera zaplanowana jest na czwarty kwartał 2024 roku na platformach PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Można też już obejrzeć pierwszy zwiastun. Daje on przedsmak czekającej na graczy przygody. Jest to pierwszy tytuł Savage Level, założonego w 2021 roku zespołu weteranów branży. Obiecuje jednocześnie połączenie bogatej historii z głęboką, przystępną rozgrywką.

Zobacz również: Popkulturowy przegląd miesiąca – najciekawsze premiery filmów, gier, książek i komiksów kwietnia

Aurélien i Maxime Josse, założyciele Savage Level, skomentowali:

Flint: Treasure of Oblivion to dla nas okazja do stworzenia gry w świecie, który zawsze nas pasjonował. Ta gra daje nam możliwość poinformowania szerokiej publiczności o tym, czym naprawdę było piractwo, często przedstawiane w karykaturalny i błędny sposób. Ta gra to kulminacja procesu myślowego, mającego na celu udoskonalenie stereotypów narracji w grach wideo. W tym tytule przedstawiamy oryginalny sposób opowiadania historii za pomocą komiksu, korzystając z okazji, aby zwrócić uwagę na komiksy frankofońskie, które od dzieciństwa rozbudzają naszą wyobraźnię.

Przygotuj się na wyruszenie wraz z kapitanem Flintem, jego zastępcą Billym Bonesem i całą załogą starych wyjadaczy w poszukiwaniu legendarnego skarbu obiecującego wolność i fortunę. Dzięki oryginalnej narracji wykorzystującej tradycyjny komiks jako medium narracyjne, tytuł zaprasza graczy na historycznie dokładną piracką przygodę doprawioną fantazją.

Flint: Treasure of Oblivion
screen z gry | Plaion Polska

Flint: Treasure of Oblivion to przygoda, ale także strategiczna głębia, dzięki odświeżającej podstawy gatunku turowej mechanice walki, czerpiącej z mechaniki gier RPG i planszowych, zwłaszcza rzutów kostką. Kiedy gracze budują swoją załogę, każdy członek wnosi unikalne umiejętności, pozwalające dostosować strategię do własnego stylu rozgrywki. Podczas faz taktycznych gracze mogą używać kart umiejętności i atrybutów, aby ulepszyć członków swojej załogi i zyskać przewagę nad przeciwnikami. Podnieś żagle i wyrusz w poszukiwaniu sekretów odległych krain.

Gra Flint: Treasure of Oblivion wyjdzie na platformy PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S w czwartym kwartale 2024 roku.


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | Plaion Polska

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze