Dead Space 2 prawdopodobnie bez remake’u

Po premierze Dead Space Remake pojawiło się dużo informacji na temat prawdopodobnego odświeżenia również drugiej części. Teraz jednak nie jest to takie pewne.

O tym, że EA rozważało nową odsłonę Dead Space 2 świadczy chociażby fakt sekretnego zakończenia w pierwszej części gry. Ponadto Electronic Arts wysyłało w zeszłym roku ankietę z pytaniem o zainteresowanie graczy kontynuacją cyklu. Większość odpowiadała twierdząco.

Najwyraźniej jednak to nie wystarczyło. Niedawno EA opublikowało oświadczenie, w którym informowało o pracach nad kolejną częścią Battlefield oraz Iron Mana, nie wspomniało jednak ani słowem o Dead Space.

Zobacz także: Princess Peach: Showtime! – recenzja gry. Księżniczka niejedną ma twarz

dead space 2
Screen z gry Dead Space 2

Z informacji opublikowanych przez Jeffa Grubba, byłego redaktora GamesBeat, wynika, że sprzedaż Dead Space Remake była na tyle niezadowalająca, że zrezygnowano z prac nad drugą częścią.

EA odniosła się do tych zarzutów twierdząc, że podane informacje są nieprawdziwe. Jak jednak zauważył Grubb, nie odniesiono się do konkretnej części historii. Mężczyzna dalej obstaje przy tym, że gra była w planach i miała swoją roboczą nazwę.

Jak jest naprawdę? Niestety, nie wygląda na to, że dowiemy się w najbliższym czasie. To, co wiemy na pewno, to że Dead Space 2 Remake nie ukaże się w najbliższej przyszłości.


Źródło obrazka wyróżniającego: materiały promocyjne EA

Julia Stolpa

Za dnia korpo, w nocy zaś redakcja. Dużo słucha, dużo ogląda, a najwięcej czyta. Miłośniczka kryminałów i fantastyki w nowoczesnym wydaniu. Nie pogardzi również podróżami i poznawaniem bardziej lokalnych obszarów popkultury.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze