Władca Mroku – zwiastun filmu

Nowy horror twórcy The Boy i Sierota: Narodziny zła Williama Brenta Bella pojawi się w kinach 26 kwietnia. 

Rebecca Holland od niedawna mieszka i pracuje jako osoba duchowna w małym miasteczku. Kiedy jej córka Grace ginie podczas lokalnych dożynek, rozpoczynają się desperackie poszukiwania. Im bardziej zbliżają się one do odnalezienia dziewczynki, tym więcej tajemnic wyłania się z mrocznej przeszłości miasteczka. Wkrótce Rebecca musi zdecydować, jak wiele jest gotowa poświęcić, by uratować córkę z uścisku zła.

Zobacz również: Omen: Początek – recenzja filmu. Piekielna groza

Za reżyserię Władcy Mroku odpowiada William Brent Bell, który w ciągu dwóch dekad stał się jednym z czołowych twórców horrorów. Jego mrożące krew w żyłach filmy to między innymi: Sierota: Narodziny zła, The Boy i jego kontynuacja Brahms: The Boy II. Scenariusz napisał Tom de Ville (Uśpieni).

W obsadzie znaleźli się Tuppence Middleton, Ralph Ineson i Matt Stokoe. Władca Mroku z powodzeniem pokazywany był m.in. na Horror Film Festival w Nowym Jorku. Można w nim znaleźć nawiązania do tradycji folk horrorów, czyli filmów grozy osnutych wokół pogańskich wierzeń i obrzędów, które powstawały od lat 70. XX wieku.

Fot. główna: kadr z filmu Władca Mroku

Katarzyna Jarczak

Tiara przydzieliła ją do Slytherinu. Kocha kino skandynawskie, a w szczególności duńskie. Do tego stopnia, że postanowiła się nauczyć tego języka. Jej celem jest przeczytanie manifestu Dogme 95 w oryginale. Dzień bez obejrzenia filmu lub odcinka serialu uważa za stracony. Uwielbia festiwale filmowe. Uprawia pole dance, a od niedawna gra na perkusji. W wolnych chwilach czyta książki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze