Kingdom Come: Deliverance II ukaże się w tym roku!

Uznane przez krytyków RPG akcji Kingdom Come: Deliverance nareszcie doczeka się kontynuacji, która trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Mieliśmy okazję widzieć ją w akcji i … zdecydowanie jest na co czekać!

Kingdom Come: Deliverance II zanosi się na godnego następcę kultowej pierwszej odsłony. Jednak został on opracowany i napisany w taki sposób, że sprawdzi się idealnie zarówno dla nowicjuszy, jak i wieloletnich fanów.

Zobacz również: Rise of the Ronin — recenzja gry. Far Cry z kataną

Gra została ogłoszona podczas globalnego wydarzenia, na które zaproszono dziennikarzy branżowych oraz twórców internetowych. W trakcie transmisji widzowie mogli dowiedzieć się bezpośrednio od aktorów i twórców więcej na temat tej fantastycznej średniowiecznej sagi, a następnie posłuchać magicznej muzyki stworzonej przez kompozytora gry, Jana Valtę.

Powracając do ekscytujących, XV-wiecznych Czech, Kingdom Come: Deliverance II rozpoczyna się tam, gdzie zakończył się jego poprzednik. Wciela on gracza w postać Henryka, niezłomnego syna kowala, uwikłanego w burzliwą opowieść o zemście, zdradzie i poznawaniu samego siebie.

W tej wciągającej kontynuacji gracze będą przemierzać misternie wykonane średniowieczne pejzaże. Od ciasnej i skromnej kuźni kowalskiej po majestatyczne królewskie dwory, lawirując jednocześnie pomiędzy zdradzieckimi prądami królestwa rozdartego wojną domową.

Zobacz również: Najlepsze gry 2024 roku

Na dwóch nowych mapach, dwukrotnie większych niż poprzednia część, gracze odkryją piękny i zróżnicowany Czeski Raj. Region ten istnieje naprawdę i nadal można odwiedzić w Czechach. Odwzorowano tam  majestatyczny zamek Trosky, a także miasto zlokalizowane przy kopalni srebra, znane jako Kutná Hora, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzięki ponad pięciu godzinom wciągających przerywników filmowych opowiadających o podróży Henryka, gracze na każdym kroku będą urzeczeni rozgrywającą się historią. Odświeżono też system walki w Kingdom Come: Deliverance II, czyniąc go bardziej przystępnym przy jednoczesnym zachowaniu wierności swojemu charakterowi: przedstawieniu prawdziwych, średniowiecznych sztuk walki, od eleganckiej szermierki po zabójcze ataki dystansowe, takie jak nowo dodane kusze lub wczesna broń prochowa.

Gra jest także prawdziwym RPG, pozwalającym podejść do zadań na wiele sposobów, rozwijać Henryka wedle uznania i zagubić się w responsywnym i tętniącym życiem świecie. Dołącz do Henryka w jego dążeniu do odkupienia i zemsty w roku 1403 w Czechach już pod koniec tego roku.

Kingdom Come: Deliverance II wyjdzie na platformy PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Na premierę otrzyma w polską (napisy) oraz czeską (dubbing i napisy) wersję językową. Tymczasem więcej informacji o tej ekscytującej produkcji otrzymamy już wkrótce!


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | Plaion Polska

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze