Złodziej bólu Jarosława Kamińskiego już w księgarniach

Zakazana miłość i szukanie własnej drogi w burzliwych czasach PRL-u. Historia, w której groza miesza się z absurdem, prawdziwe emocje z ironią, a ideowość z cynizmem.

Rok 1987. Komuna już upada, ale wierzgać wciąż potrafi. Dlatego szalony romans Agnieszki i Bianki wydaje się bardziej niebezpieczny niż nalot milicji na mieszkanie. W dodatku jedna z kobiet jest korespondentką zagraniczną z „imperialistycznej” Italii i w każdej chwili może wyjechać. Czy taka miłość ma szansę przetrwać? Czasem łatwiej jest walczyć z systemem niż kochać. Tylko czy tę opowieść powinien snuć narrator – stary, biały mężczyzna, w dodatku hetero? Pewne nie… Chyba że to ani his- ani her-, ale jego rodzinna -storia. A on sam jest po prostu… złodziejem cudzego bólu.

Zobacz również: Carmilla – recenzja książki. Dracula nie był pierwszy

Jarosław Kamiński to pisarz i scenarzysta. Autor powieści Rozwiązła, Tylko Lola, Psy pożrą ciało Jezebel. Współscenarzysta m.in. seriali HBO: Pakt 2  i Bez Tajemnic 3. Obecnie pracuje nad filmową adaptacją powieści Tylko Lola.

Złodziej bólu


Źródło: materiały prasowe (Literackie)
Grafika główna: materiały promocyjne – kolaż (Literackie)

Dominika Dąbek

Dużo ogląda. Jeszcze więcej czyta. Fanka Marvela, w szczególności jego kinowej odsłony oraz innych dobrych filmów, seriali i książek. W przerwach od tego wszystkiego składa zestawy Lego. W sieci znana jako movie_nika.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze