Potężna aktualizacja Ghost Galleon do gry Witchfire

Pierwszy duży patch do polskiego shootera Dark Fantasy trafił już do gry. 

Polskie studio The Astronauts dowiozło pierwszą dużą aktualizację dla swojej pierwszoosobowej strzelanki dark fantasy, Witchfire. Aktualizacja Ghost Galleon zawiera mnóstwo nowej zawartości, w tym klasy graczy, przerażających wrogów, nowe wydarzenia, broń i zaklęcia do arsenału gracza, a także sklep oferujący nowe przedmioty. Nazwa aktualizacji nawiązuje do nowego wydarzenia Calamity: widmowego statku najeżonego demonicznymi sługusami Wiedźmy. Aktualizacja jest dostępna w Epic Games Store; ciekawscy łowcy czarownic powinni obejrzeć najnowszy zwiastun rozgrywki, aby zapoznać się z nową zawartością gry.

Zobacz również: Hades – recenzja gry. Rogalik z piekła rodem

Oprócz nowych funkcji dostępnych w najnowszej aktualizacji, zespół The Astronauts wprowadził staranne przeprojektowanie progresji poziomu trudności i systemów Calamity, w oparciu o opinie z wczesnego dostępu. Gracze rozpoczną grę z klasami w stylu dusz, zapewniającymi premie do niektórych statystyk i unikalny ekwipunek. Klasy te obejmują Zabójcę, Berserkera, Łowcę, Cień, Świętego i Pokutnika. Ta ostatnia klasa jest przeznaczona dla weteranów Witchfire szukających dodatkowego wyzwania. Nowa funkcja, zwana Gnozą, pozwoli graczom „nieznacznie” awansować na wyższy poziom bez odpowiadającego temu wzrostu poziomu trudności przeciwników.

Gnoza to zrozumienie czarnej magii przez gracza. W miarę poszerzania tej okultystycznej wiedzy, gracze zyskują moc i odkrywają ukryte ścieżki i wydarzenia w grze. Aktualizacja dodaje również miernik nieszczęścia na HUD. Zwraca on zwraca uwagę na działania gracza, jak również błędne kroki, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęścia.

Zobacz również: Rise of the Ronin — recenzja gry. Far Cry z kataną

Witchfire
screen promocyjny z gry Witchfire | The Astronauts

Zmiany w aktualizacji Ghost Galleon mają na celu zapewnienie graczom sprawczości i zrozumienia mechanizmów rozgrywki. Jednocześnie w założeniu starają się zachować intensywne wyzwania, które stanowią rdzeń Witchfire.

Pełne informacje o aktualizacji Ghost Galleon są dostępne na stronie internetowej gry i Discordzie. Natomiast gracze mogą kupić grę i/lub pobrać darmową aktualizację już dziś ze sklepu Epic Games Store.


Źródło obrazka głównego: materiały prasowe | Evolve PR

Łukasz Biechoński

Nie straszny mu żaden zakątek popkultury. Ceni sobie tak samo teatralne musicale i opery jak kino splatter czy chorwackie sci-fi. Wierzy, że to nie budżet czyni dzieło, lecz artysta i jego wizja. Tabu dla niego nie istnieje tak długo, jak obie strony czują się w dyskusji komfortowo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze