Crystal Lake z datą premiery. Serial zobaczymy już w październiku!

Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów serii Piątek trzynastego. Platforma streamingowa Peacock oficjalnie ogłosiła datę premiery serialu Crystal Lake

Za składający się z 8 odcinków Crystal Lake odpowiada znane studio A24. Co więcej, serial zobaczymy w najlepszym możliwym okresie dla tego typu produkcji, czyli Halloween.

Za projekt odpowiada m.in. Victor Miller, scenarzysta oryginalnego Piątku trzynastego z 1980 roku, który po wieloletniej batalii sądowej odzyskał prawa do pierwszego filmu. Początkowo showrunnerem produkcji był Bryan Fuller, którego możecie kojarzyć z serialu Hannibal, jednak wiosną ubiegłego roku twórca pożegnał się z projektem. Ostatecznie stery przejął Brad Caleb Kane, współtwórca serialu It: Welcome to Derry.

Zobacz również: Mumia: Film Lee Cronina – recenzja filmu

crystal lake
fot. kadr z filmu

Kane komentując swój angaż w Crystal Lake, podkreślił miłość do oryginalnej serii:

Od momentu, gdy w wieku zaledwie 8 lat zobaczyłem, jak Jason Voorhees wyciska gałkę oczną z oczodołu, wiedziałem, że moja twórcza ścieżka pewnego dnia skrzyżuje się z Człowiekiem za maską. […] Nie mogłem być bardziej podekscytowany możliwością wniesienia wkładu w tę kultową serię.

Według informacji podanych przez serwis Deadline, serial skupi się przede wszystkim na postaci Pameli Voorhees – matce Jasona. Bohaterka ma zostać przedstawiona jako była piosenkarka, która porzuciła karierę, aby wychować syna. Jej życie zmieni się jednak diametralnie, kiedy przez wypadek związany z Jasonem, kobieta wkroczy na wyjątkowo mroczną ścieżkę…

W główną rolę wcieli się Linda Cardellini. W obsadzie znaleźli się również Nick Cordileone jako Crazy Ralph, William Catlett jako Levon Brooks czy Cameron Scoggins jako Dorf – policjant znany z oryginalnego filmu. Co więcej, Callum Vinson zagra młodego Jasona Voorheesa, natomiast Zachary Branch ma pojawić się gościnnie jako dorosła wersja bohatera.

Zobacz również: Zabawa w pochowanego 2 – recenzja filmu. Powtórka z rozrywki

crystal lake 2
fot. kadr z filmu

Twórcy nie ukrywają także licznych nawiązań do klasyki. W serialu pojawią się postacie noszące imiona Barry i Claudette. Dokładnie tak samo nazywały się pierwsze ofiary Jasona w filmie z 1980 roku. Ale jak zapowiada Kane, nie będą to jedyne postacie z oryginalnego Piątku trzynastego, które zobaczymy ponownie.

Dobrą wiadomością dla fanów serii jest także powrót Harry’ego Manfredini. Kompozytor odpowiedzialny za legendarną muzykę do filmów o Jasonie współpracuje obecnie z Kane’em nad ścieżką dźwiękową serialu. Showrunner zapowiedział w mediach społecznościowych, że przygotowują coś, co będzie istnym paliwem dla koszmarów. Crystal Lake trafi na platformę Peacock już 15 października.

Czekacie na nowy, serialowy Piątek trzynastego? Dajcie znać koniecznie w sekcji komentarzy poniżej!


fot. główna: grafika własna

Szymon Piaścik

Dziennikarz, pasjonat popkultury i geek w najczystszym tego słowa znaczeniu. Od dziecka zapatrzony w szklany ekran, uczynił z tego zawód. Dziś patrzy na kino nie tylko oczami widza, ale kogoś, kto wie, ile potu i łez poświęcono, by stworzyć ze skrawku taśmy filmowej, dzieło sztuki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze