Nieaktywni gracze Far Cry 6 wykpieni przez antagonistę

Na przestrzeni ostatnich lat pokazano nam całe mnóstwo przeróżnych, czasem naprawdę dziwnych strategii marketingowych. I kiedy już zaczynasz sądzić, że nic więcej Cię nie zaskoczy, Ubisoft wchodzi cały na biało z kolejną osobliwą reklamą.

W ostatnich dniach gracze posiadający w swojej bibliotece już napoczętego Far Cry 6, jednak nie grający w niego zbyt aktywnie zostali uraczeni dość specyficznym mailem ze strony Ubisoftu:

W wiadomości można było znaleźć krótką notkę, rzekomo napisaną przez głównego antagonistę gry, Antona Castillo, w której ten drwi sobie z gracza i dziękuje mu za „pozostawienie Yary we właściwych rękach”. Postać nabija się ze słomianego zapału partyzanta, tym samym podjudzając do powrotu do porzuconej gry i nadrobienia zaległości.

Zobacz również: Horde Morde pojawia się w Doom Eternal wraz z aktualizacją 6.66

Szybko okazało się jednak, iż nie tylko ci, którzy zaniechali rozgrywki, otrzymali od Ubisoftu podobne maile. Aktywni gracze Far Cry 6 również dostali wiadomość w podobnym stylu, aczkolwiek znacznie mniej złośliwą. W ich wypadku wiadomość zawierała jedynie informację o progresie zrobionym dotychczas w grze.

Osobliwa kampania reklamowa podzieliła posiadaczy gry na dwa obozy. Jedni, tacy jak autor pierwszego posta, są poirytowani spamowaniem im skrzynki. Inni z kolei uważają wiadomości za dość ciekawy, a przede wszystkim śmieszny sposób na zachęcenie użytkowników do dalszej zabawy. Sam Ubisoft, spytany o stojące za całą akcją intencje, wyjaśnia, że maile miały być „sprytnym oraz zabawnym sposobem na przypomnienie ludziom, by wrócili na Yarę”.

Zobacz również: Halo Infinite na nowym zwiastunie. W końcu zaczyna to jakoś wyglądać

Niespodziewane wiadomości od głównego antagonisty szóstej odsłony Far Cry bez wątpienia narobiły trochę szumu. Pomimo mieszanego odbioru zdecydowanie nie można im jednak odmówić skuteczności – o grze znów zrobiło się głośno.

Źródło: www.ign.com
Grafika główna: grafika promocyjna gry Far Cry 6 (Ubisoft)

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze