Wiedźmin – czy serial będzie kontynuował historię po Pani Jeziora?

Historia Geralta kończy się raz z zakończeniem ostatniej powieści Sapkowskiego Pani Jeziora. Czy będzie to również koniec serialowego Wiedźmina? Showrunnerka Lauren S. Hissrich ujawnia, jakie jest przeznaczenie słynnego łowcy potworów!

Saga Sapkowskiego o Wiedźminie została zawarta w siedmiu tomach: dwóch zbiorach opowiadań Ostatnie Życzenie oraz Miecz Przeznaczenia oraz pięcioksiąg w którego skład wchodzi Krew Elfów, Czas Pogardy, Chrzest Ognia, Wieża Jaskółki, no i ostatnia – Pani Jeziora. Ciąg dalszy losów Rzeźnika z Blaviken ukazuje na przykład popularna na całym globie trylogia gier video polskiego studia Projekt Red. Co będzie z serialową adaptacja Wiedźmina?

Zobacz również: Plotkara 2021 – recenzja serialu. Jej buziaki mnie zemdliły

Drugi sezon serialu Wiedźmin mający swoją polską premierę już w grudniu był ostatnio promowany na jednym z paneli podczas konwentu Lucca Comics&Game. W reprezentacji produkcji znaleźli się aktorzy Kim Bodnia oraz Josey Batey, a także kostiumografka Lucinda Wright i scenarzystka Lauren S. Hissirich. To właśnie ona udzieliła ciekawych informacji na temat dalszych planów dotyczących zakończenia serialowej historii Geralta, Ciri oraz Yennefer.

Zrzut-ekranu-2021-11-5-o-07-44-32

To już pewne – Wiedźmin doczeka się trzeciego sezonu! Jednak patrząc na dużą liczbę zapowiadanych nowych produkcji w uniwersum, a także wyniki oglądalności filmów i seriali, można założyć, że trzecia część nie będzie ostatnią częścią. Fani zastanawiali się, czy serial Wiedźmin skończy się razem z zakończeniem ostatniej książki Sapkowskiego. Znamy już odpowiedź – showrunnerka serialu oświadczyła, że z szacunku dla autora serii o Geralcie nie zostanie stworzone nic ponad to, co napisał Sapkowski. Hissirich zaznacza:

Nie mam planów, by iść dalej niż książki. Sapkowski wiedział, w którym momencie chce, by historia się zakończyła. Traktujcie to jako mój szacunek jako pisarki dla drugiego pisarza.

Zobacz również: Next-genowe aktualizacje Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 zaliczają poślizg!

Warto zaznaczyć, że tam, gdzie to możliwe, scenarzyści nadal zamierzają wypełnić luki, które pozostawił Sapkowski – w serialu uzupełniane będą nieopisane w pełni wątki, powstawać będą prequele oraz spin-offy. Hirssrich mówi znowu:

Dla przykładu serial Rodowód Krwi opowie o Koniunkcji Sfer. Potrzebujemy napisać te alternatywne historie z uniwersum, ale seria Wiedźmin zakończy się na Pani Jeziora.

Showrunnerka zdradza również sekret trzeciej części przygód Wiedźmina:

Trzeci sezon będzie bardzo wierną adaptacją pewnej książki. Będzie dużo akcji, trochę głębi, trochę śmierci i… potworów!

W chwili obecnej na platformie Netflix dostępne są dwie produkcje osadzone w świecie, który stworzony został na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Od grudnia 2019 fani mogą oglądać pierwszy sezon serialu Wiedźmin, zaś w sierpniu 2021 roku swój debiut miał film anime Wiedźmin: Zmora Wilka, będący prequelem serialu, opowiadając o Vesemirze. W produkcji znajduje się w tej chwili prequelowi serial Wiedźmin: Rodowód Krwi. Netflix zapowiedział także powstanie kolejnego filmu anime, a także serialu familijnego o znanej fanom wiedźmińskiej tematyce. W najbliższym czasie, bo już 17 grudnia, swój debiut będzie miał drugi sezon serialu Wiedźmin.

Źródło: YouTube/unifastnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze