Ridley Scott szczerze o filmach superbohaterskich: „ich scenariusze są po prostu chu*owe”!

Twórca kinowych gigantów, takich jak obsypany Oscarami Gladiator czy kultowy Łowca Androidów, Ridley Scott, dołączył do grona krytyków kina superbohaterskiego! W najświeższym wywiadzie skrytykował filmy, które bazują na komiksowych historiach.

Nie da się ukryć, że w ostatnich czasach filmy superbohaterskie cieszą się dużą popularnością. W związku z tym produkcje bazujące na komisjach (DC, Marvel) doczekały się swojej własnej loży szyderców. Do tego zacnego grona dołączył reżyser, Ridley Scott.

Zobacz również: Ms. Marvel z teaserem i przybliżoną datą premiery

Scott w ostatnim wywiadzie, w którym omawia swoje najnowsze produkcje — Ostatni Pojedynek oraz Dom Gucci. Nie powstrzymał się jednak od skierowania kilku ostrych słów skierowanych do produkcji, w których występują superbohaterzy. Skrytykował brak dobrych scenariuszy. Dodatkowo, scenariusze te nazwał „chu*owymi”.

Prawie zawsze najlepsze filmy napędzane są przez bohaterów, a teraz możemy przejść do filmów o superbohaterach, bo zamierzam je zmiażdżyć. Po prostu je ku*wa zniszczę. Są nudne jak g**no. Ich scenariusze są po prostu chu**we. Wydaje mi się, że zrobiłem trzy świetne filmy o superbohaterach. Pierwszy z nich to Obcy z Sigourney Weaver. Drugi to pieprzony Gladiator, a kolejny to ten z Harrisonem Fordem… (Łowca androidów). To filmy o superbohaterach. Dlaczego więc filmy o superbohaterach nie mają lepszego scenariusza? Przepraszam, może trochę mnie poniosło, ale naprawdę. Przeważnie ratują je efekty specjalne, a to szybko staje się nudne dla każdego, kto pracuje z efektami specjalnymi, zwłaszcza jeśli ma na nie pieniądze.

Zobacz również: She-Hulk – nowa superbohaterka na oficjalnym teaserze

Ridley Scott to nie jedyna osoba wypowiadająca się negatywnie na temat superbohaterskich produkcji. Martin Scorsese twierdzi na przykład, że filmy te nie są prawdziwym kinem, a jedynie czymś na kształt parku rozrywki. Denis Villeneuve (Blade Runner 2049) zarzuca z kolei Marvelowi powtarzalność, a także tworzenie produkcji wciąż na ten sam temat.

Źródło: Twitter/sherdog.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze