Chucky – Serial oficjalnie z drugim sezonem

Child’s Play to jedna z najbardziej kultowych horrorowych marek. Jej duchowym ojcem i scenarzystą znakomitej większości jest Don Mancini. Nie brał on niestety bezpośredniego udziału w produkcji filmu Laleczka z 2019 roku. Nie ma jednak tego złego, gdyż postanowił on stworzyć własny serial. Chodzi o ciepło przyjętą produkcję Chucky, która doczeka się drugiego sezonu.

Nie jeden twórca ma tyle miłości do swojej marki, jak Don Mancini do Child’s Play. Kultowy morderca, którego duszę wcielono do z pozoru niewinnej lalki, jest już popkulturowym fenomenem, przerabianym przez setki twórców. Nic więc dziwnego, że marka ta dalej żyje, a scenarzysta wciąż nad nią pracuje. Jego ostatnią produkcją był bardzo ciepło przyjęty serial Chucky. Jest  on bezpośrednią kontynuacją filmu Kult Laleczki Chucky. Jednocześnie ignoruje niedawny reboot serii, Laleczka, z 2019 roku. Dziś wychodzi finałowy odcinek serii, a już dostaliśmy informację, że sezon drugi dostał zielone światło.

Zobacz również: Najlepsze horrory w historii

Za produkcję serialu odpowiadają USA Networkoraz Syfy. W oficjalnej notce prasowej poinformowano, że pierwszy sezon okazał się sukcesem względem oglądalności. Ośmioodcinkowa produkcja przyciągnęła aż 9,5 miliona fanów. Dlatego też wieść o powstaniu drugiego sezonu serii nie powinna dziwić.

Serial 1 grudnia trafi również za granicą na platformę Peacock, platformę streamingową od Universal. Opowiada on o grupie nastolatków, która musi zmierzyć się z żądną krwi lalką.

Zobacz również: Dark Pictures Anthology: Little Hope — recenzja gry. Kolejny, interaktywny „horror”...

Źródło: Syfy

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze