Zmarł Meat Loaf

W wieku 74 lat zmarł Meat Loaf. Informacja o śmierci piosenkarza i aktora pojawiła się na jego social mediach.

Meat Loaf (urodzony jako Marvin Lee Aday) urodził się w Dallas w Teksasie w 1947 roku. Swoim przydomkiem (pieczeń) zaczął posługiwać się po śmierci matki. Nie jest jednak jasne, czy odnosił się do wagi Adaya czy do ulubionej potrawy jego matki.

Zobacz również: Kogo zabije sequel Sześć stóp pod ziemią?

W 1977 roku ukazał się jego debiutancki album Bat Out of Hell. Płyta rozeszła się w ponad 40 milionach egzemplarzy i uczyniła Meat Loafa jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd rocka. Do jego najpopularniejszych piosenek zaliczyć należy I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That) oraz Rock and Roll Dreams Come Through, pochodzące z innego albumu, czyli z Bat Out of Hell II: Back Into Hell (1993), który sprzedał się w ponad 18 milionach egzemplarzy.

Meat Loaf był również aktorem. Poza kultowymi występami w Fight Club czy Tenacious D: Kostka Przeznaczenia, największą popularność bezsprzecznie zdobył dzięki roli Eddiego w filmie Rocky Horror Picture Show.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze