Netflix coraz głębiej wchodzi w rynek gamingowy

Netflix małymi kroczkami, acz nie unikając wrzawy wchodzi na gamimgowy rynek. Streamingowy gigant właśnie podpisał umowę z firmą RocketRide Games i na dobre planuje się rozkręcić. 

Biblioteka gamingowa Netflixa prezentuje się na razie bardzo ubogo. Wśród tytułów dostępnych możemy ograć tytuły na podstawie serialu Stranger Things, czy też mniejsze gry niezależne. Chodzi tu między innymi o Arcanium: Rise of Akham, czy Krispee Street. Ze wszystkimi tymi tytułami możecie zapoznać się za pomocą telefonu. Netflix jednak nie zamierza na tym poprzestawać. Właśnie podpisali długotrwałą umowę z RocketRide Games, z którymi to już wcześniej współpracowali.

Zobacz również: Uncharted: Legacy of Thieves — recenzja gry. Jeden z najgorszych remasterów

Firma ta zajmuje się konsultingiem. Zwykle pomagała twórcom niezależnym w wydawaniu ich gier, we współpracy z większymi studiami i wydawcami. Netflix już wcześniej korzystał z ich pomocy. To właśnie dzięki tej firmie możemy ograć na platformie streamingowej takie tytuły jak Dominoes Café, czy Knittens.

Celem współpracy jest rozszerzenie biblioteki o więcej tytułów oraz ekspansja na rynku. Netflix na chwilę obecną pragnie piąć się w górę, by finalnie prześcignąć innych gigantów w branży. Czy to się uda? Dajcie znać, czy gracie w produkcje mobilne od Netflixa.

Zobacz również: Pokemon Brilliant Diamond – recenzja gry. Nawet Pokemony doczekały się remake’u

Źródło: IGN

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze