GTA V – Szczegóły na temat wersji na next-geny

Jeżeli spytacie się, ile razy można wydać tę samą grę, odpowiem, że dopóki się sprzedaje. A najwidoczniej GTA V dalej jest towarem chodliwym. Po prawie 10 latach od premiery Rockstar zamierza wydać produkcję na konsole najnowszej generacji. Jednocześnie zdradzono nam parę szczegółów na temat tejże wersji.

GTA V to obecnie drugi w historii najlepiej sprzedający się tytuł (plasuje się zaraz po Minecraft). Głównym powodem jest szalenie popularny tryb GTA Online, który rozrósł się do niebotycznych rozmiarów. Nic więc dziwnego, że Rockstar inwestuje w tę produkcję wszystkie swoje siły przerobowe. Mimo frustracji graczy tytuł dostanie swoją kolejną wersję. Tym razem powędruje ona na konsole PlayStation 5 i Xbox Series.

Zobacz również: Dying Light 2 – Recenzja gry. Światełko nadziei

Rockstar opublikował niedawno oświadczenie, w którym postanowiło podzielić się paroma szczegółami na temat next-genowej wersji GTA V. Ukaże się ona 15 marca i będzie miała wsparcie HDR i ray-tracingu. Do tego przez pierwsze 3 miesiące od premiery, GTA Online będzie dostępne za darmo dla graczy PlayStation 5. Tym razem już nie jako tryb, a samodzielna produkcja!

Dzięki społeczności GTA V silniejszej niż kiedykolwiek, Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online pojawią się na platformach PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 15 marca, dostarczając graczom przebojowe doświadczenie z otwartym światem na najnowszym sprzęcie. […]

Grand Theft Auto V i GTA Online na PlayStation 5 i Xbox Series X|S oferuje nowe tryby graficzne z rozdzielczością do 4K, do 60 klatek na sekundę, ulepszenia tekstur i odległości renderu, opcje HDR i ray-tracing, a także oferuje postęp techniczny najnowszej generacji konsol z szybszym czasem ładowania, wciągającym dźwiękiem 3D, funkcjami specyficznymi dla platformy, takimi jak zaawansowane haptyczne sprzężenie zwrotne i wiele więcej.

Gracze PS4 i Xbox One, […], będą mogli przenieść zarówno swoje postępy w trybie GTA V Story Mode, jak i dotychczasowe postacie i postępy w GTA Online na PS5 i Xbox Series X|S za pomocą jednorazowej migracji w momencie premiery.

Ponadto, w momencie premiery zadebiutuje nowa, samodzielna wersja GTA Online na PlayStation 5 i Xbox Series X|S – dostępna za darmo przez pierwsze trzy miesiące dla graczy na PlayStation 5 [..].

Zobacz również: Uncharted: Legacy of Thieves – recenzja gry. Jeden z najgorszych remasterów

Źródło: Rockstar

Adrian Hirsch

Miłośnik sztuki i popkultury w jednym. Najpierw ponarzeka na obecny stan Gwiezdnych Wojen, by następnie pokontemplować nad pisaną przez siebie postacią. Pozytywnie nastawiony do świata, choć nie brak mu skłonności do ironizowania rzeczywistości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze