Dane DeHaan nową twarzą filmu Oppenheimer

Na przełomie ostatnich miesięcy poznaliśmy wiele głośnych nazwisk, które zagrają w filmie Oppenheimer. Dzisiaj do obszernej listy dołącza kolejne nazwisko. Dane DeHaan znany przede wszystkim z produkcji Valerian i Miasto Tysiąca Planet został gwiazdą najnowszego dzieła Nolana.

Rola w jaką ma się wcielić Dane DeHaan jest na razie nieznana. W tytułowej roli zagra Cillian Murphy, któremu popularność przyniósł serial Peaky Blinders. Obok Cilliana i Dane’a wystąpią: Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon oraz Florence Pugh, Rami Malek i Benny Safdie.

Zobacz również: Zaułek koszmarów recenzja filmu. Renowacja zapomnianej uliczki

Film przedstawi historię amerykańskiego naukowca zwanego ojcem bomby atomowej. Robert Oppenheimer był dyrektorem naukowym Projektu Manhattan – trwającego w czasie II wojny światowej przedsięwzięcia mającego na celu opracowanie pierwszej broni atomowej.

Na stółku reżyserskim zasiądzie Christopher Nolan. Za scenariusz odpowiada Kai Bird oraz Martin Sherwin. Żona Nolana Emma Thomas, wyprodukuje film z Charlesem Rovenem z Atlas Entertainment. Premiera produkcji zaplanowana jest na 21 lipca 2023 roku.

Ostatnim projektem jaki zaangażowany był Dane Dehaan jest film z 2019 roku The kid.

Źródło: Materiały prasowe/ YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze