Obi-Wan Kenobi – w serialu pojawią się Inkwizytorzy?

Nowe doniesienia wskazują na kolejnego antagonistę w serialu Star Wars.

Nadchodzący serial Obi-Wan Kenobi jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji z serii Gwiezdnych Wojen. Ewan McGregor powraca jako słynny rycerz Jedi, a jako antagonistę ponownie zobaczymy Haydena Christensena w roli Dartha Vadera. Do tego twórcy zapowiedzieli emocjonujące starcie wymienionej dwójki. Według ostatnich, nieoficjalnych informacji tytuł ten może pojawić się na platformie Disney+ już w maju. Natomiast najnowsze rewelacje dotyczą pojawienia się kolejnego antagonisty.

Zobacz również: Dane DeHaan nową twarzą filmu Oppenheimer

Mowa o Wielkim Inkwizytorze, czyli czarnym charakterze, który debiutował w serialu animowanym Star Wars: Rebels. Według informacji z portalu Bespin Bulletin Inkwizytor pojawi się w serialu o Obi Wanie. W tej roli zobaczymy Ruperta Frienda, znanego między innymi z filmów Hitman: Agent 47, czy serialu Homeland.

Rupert Friend w roli Wielkiego Inkwizytora?
Ruper Friend jako Agent 47

Według ich źródła aktor został dostrzeżony na planie serialu w charakteryzacji mocno przypominającej znanego z animacji antagonistę. Przypomnijmy, że wstępne grafiki koncepcyjne promujące serial Obi-Wan Kenobi ujawniały, że w historii pojawią się Inkwizytorzy Dartha Vadera. Nie wiadomo jednak jaką szczególną rolę odegrają w produkcji.

Wielki Inkwizytor w serialu "Star Wars: Rebels"
Wielki Inkwizytor w serialu „Star Wars: Rebels”

Wspomniani Inkwizytorzy w serialu o rebeliantach to wysłannicy Imperatora szkoleni przez samego Vadera do tropienia ocalałych Jedi. Uzbrojeni w miecze świetlne i posługujący się Ciemną Stroną, byli niezwykle groźnymi przeciwnikami zarówno dla rycerzy jak i rebeliantów.

Źródło: Bespin Bulletin

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze